Silifke Millieğitim müdürlüğünün hizmetleri


14 Haziran 2023
Okuma : 482

TEKNOFEST VE ETWİNNİNG PROJE SERGİSİ YAPILDI

Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, Silifke Teknofest Temsilcisi Nimet ÇAVUŞLUK ve eTwinning İlçe Koordinatörü Zehra SAYIM tarafından düzenlenen Teknofestve eTwinning proje sergisi 12.06.2023 tarihinde Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Hizmet Binası Toplantı Salonunda yapıldı.

Sergi açılışını Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SEZGİN, eTwinning Mersin Koordinatörü Bircan KELEŞ, Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri yaptı. Açılıştan sonra, Silifke Kaymakamı Abdullah ASLANER, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Bülent KESKİNSOY ve İlçe Emniyet Müdürü İsmail PETEK ve ziyaretçiler, stantları gezerek yapılan projeler hakkında ve aşmaları hakkında bilgi aldı.

Teknofest sergisinde son iki yılın Türkiye Finalistlerinden oluşan toplamda 20 proje yer aldı. Bu finalist projeler 11 öğretmen,19 öğrencinin hazırladığı Türkiye Finallerinde Silifkemizi ve Mersinimizi temsil eden projelerdir.

Aynı sergide eTwinning yaygınlaştırma sergisine değişik okullarımızdan öğretmen ve öğrencilerin hazırlayıp katıldığı 17 proje yer aldı. Öğretmenlerimiz bu sergiyle yaygınlaştırma çalışmalarını da sürdürmüş oldu.

Sergi süresince Müzik Öğretmenleri Semih ALTUNOK ve Şule AVCI’ nın sunduğu müzik şöleni sergiye ayrı bir güzellik kattı. Serginin büyük ilgi gördüğü, ziyaret edenlerin memnun kaldığı ve katılımın yüksek olduğu gözlemlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir