Hacıları Silifke’den başkanlar uğurladı


14 Haziran 2023
Okuma : 870

Altunok, Silifkeli hacıları uğurladı
Silifke’de hac vazifesine yapmak için kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları, Belediye Başkanı Sadık Altunok’un da katıldığı törende dualarla uğurlandı.
Diyanet İşleri Başkanlığı İlçe Müftülüğü organizesinde kutsal topraklara gidecek olan Silifkeli 32 hacı adayı, Göksu mahallesi belediye aile çay bahçesinde düzenlenen törenle uğurlandı. Törene, Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt, İlçe Müftü vekili Mustafa Ergin ve hacı adaylarının yakınları katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında ilk olarak İlçe Müftü vekili Mustafa Ergin bir konuşma gerçekleştirdi. İlçe Müftü vekili Ergin, “Bugüne kadar belki birçok yolculuk yaptınız ama bu yapacağınız kutsal yolculuk kadar değerlisi asla olmaz” dedi.
Başkan Altunok konuşmasında yapılan yolculuğun önemine değinerek, “Bu yolculuk, omuzlarınıza yüklenmiş olduğunuz ağırlıklardan kurtularak manevi bir olgunluğa ve sevince ulaşmaktır. Sizler gerçekten şanslısınız. Binlerce insanımız hacca gitmek için bekliyor. Rabbim sizlere oralara sağ salim ulaşmayı, bizlere hayırlı dualar göndermeyi nasip etsin” diyerek hacı adaylarını uğurladı.
14.06.2023, Mevlüt Partal, Silifke,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir