Silifke’de Yoga günlüğü etkinliği.


22 Haziran 2024
Okuma : 176

  • SİLİFKE BELEDİYESİ’NDEN DÜNYA YOGA GÜNÜ’NE ÖZEL ETKİNLİK
    Silifke Belediyesi tarafından, “21 Haziran Dünya Yoga Günü” münasebetiyle, Taşucu Denizkızı Cafe önünde, halkın katılımıyla yoga etkinliği gerçekleştirildi. Yoga etkinliğine her yaş grubundan çok sayıda katılımcı yoğun ilgi gösterdi.

Silifke Belediyesi tarafından ‘Dünya Yoga Günü’ dolayısıyla düzenlenen etkinlikte yoga tutkunları, Taşucu sahilinde bir araya geldi.
Taşucu Denizkızı Cafe önünde, saat 19:00’da gerçekleştirilen yoga seansına, genç yaşlı herkes büyük ilgi gösterdi. Belediye tarafından düzenlenen etkinlikte, sahil kenarına matlar serildi ve yoga eğitmeni Nazan Demirtaş eşliğinde bir saat boyunca yoga seansı gerçekleştirildi. Deniz ve gün batımı manzarası eşliğinde başlayan yoga seansı, katılımcılara hem fiziksel hem de zihinsel bir yenilenme sağladı. Eğitmen eşliğinde çeşitli yoga pozisyonları ve nefes teknikleri uygulandı.

Demirtaş, ‘Emeği geçenlere ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum’
Sıcak havanın etkisine rağmen katılanlara ve bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olanlara teşekkür eden eğitmen Nazan Demirtaş, ‘Bugün 21 Haziran Dünya Yoga günüydü. Ekinoks günüydü ve ben Yoga eğitmeni olarak Dünya Yoga Günü’nü Silifke’de kutlamayı çok istemiştim. Bu talebim doğrultusunda Belediye bana Silifke’nin en güzel yerini en güzel sahilini ve bu oluşumu yapabileceğim en güzel yeri tahsis etti ve hiçbir desteğini esirgemedi. Bu yüzden Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mustafa Turgut’a, katılımcı olan ve buraya gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Silifke’de daha farklı etkinlikler yapmayı umut ediyorum’ dedi.

Katılımcılardan Belediye Başkanı Turgut’a teşekkür
Yoga hareketlerini alanında uzman eğitmen Nazan Demirtaş eşliğinde tekrarlayan katılımcılar, bir saat boyunca nefes egzersizi ve meditasyon yaparak dinginlik sağladı.
Katılımcı Talip Şeker, ‘8 aydır yoga yapıyorum. Düzenlenen bu etkinlik için Silifke Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Turgut’a teşekkür ediyorum’ dedi.

Yoga etkinliğine katılan Hatice Demir, ‘Bugün Taşucu’nda sevgili dostlarla hep beraber yoga yaptık. Bu yogada bize mentörlük yapan Nazan Demirtaş’a çok sevgiler sunuyorum. Ayrıca bu etkinliği ve bu imkânı bizlere sunan Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mustafa Turgut’a çok teşekkür ediyorum’ dedi.
Etkinliğe katılan Fatma Demir ise, ‘Ankara’dan bayram ziyareti için kız kardeşime geldim. Bu etkinliği düzenleyen Belediye Başkanımız başta olmak üzere Nazan hocamıza verdiği emeklerden dolayı çok teşekkür ederim’ diye konuştu.

Ok; ‘İlçemizi her alanda tanıtmaya gayret gösteriyoruz’
Yoga etkinliğine katılan Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Ok, “Silifke her ne kadar deniz, kum ve güneş ile anılsa da; sosyal ve kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin tümüne ev sahipliği yapmaktadır. İlçemizi ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak adına, her türlü etkinliğe, kurumsal olarak destek vermekteyiz. Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mustafa Turgut, yoğun programı nedeniyle bugün aramızda olamadı. Ama kendisinin burada bulunan tüm katılımcılara selamı ve sevgileri var. Hem Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Turgut, hem de şahsım adına eğitmenimiz Nazan Demirtaş ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir