Mersin evladı Ali kıratlıya sahip çıktı..


23 Nisan 2023
Okuma : 1.070

Mezitlililerden evlatları Kıratlı’ya destek sözü
Mezitli bölgesinden AK Parti Mersin milletvekili adayı gösterilen ve bölgenin Yörüklerinden olan Ali Kıratlı’ya hemşehrilerinden destek sözü geldi.

Mezitli bölgesinden AK Parti Mersin milletvekili adayı gösterilen ve bölgenin Yörüklerinden olan Ali Kıratlı’ya hemşehrilerinden destek sözü geldi. Kırsal mahallelere giden Kıratlı’yı sevgi gösterileri ve çiçeklerle karşılayan yüzlerce vatandaş, “İlk defa içimizden, Mezitli’mizden bir adayımız oldu. Biz de evladımıza sahip çıkma ve destekleme sözü veriyoruz” dedi.

Kıratlı, Mezitli İlçe Başkanı Zafer Uslu ve partililerle birlikte gittiği Mezitli’nin yukarı kırsal memleketlilerinden yoğun ilgi gördü. Sırasıyla Çevlik, Pelitkoyağı, Kuzucu ve Tol mahallerine giden Kıratlı’yı, mahalle muhtarları ve kalabalık bir grup karşılarken, çiçek ve yöresel ürünler ikram edildi. Vatandaşların bayramını kutlayan Kıratlı, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada; siyaset yapmak için gelmediğini, önemli olanın Mezitli halkı olduğunu aktardı.

Konuşmalarında, kendisinin de Mezitlili ve Yörük olduğunu anlatan Kıratlı, yüz yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Mersin Mezitlili olan birinin milletvekili olarak meclise gitme şansı olmadığını belirterek, “Şimdi Cumhurbaşkanımız, dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan bize bu imkanı sundu. Ben Mezitliliyim, içinizden, sizden biriyim ve Yörüğüm. Her yerde söylüyorum; Yörüklüğümle de gurur duyuyorum. Mezitli’de, köylerde ne gibi sıkıntılar var çok iyi biliyorum, çünkü ben de çiftçiyim. ‘Muhtarım bir konum at da ziyarete gelelim’ diyenlerden değilim. Mezitli’min her yerini karış karış biliyorum evelallah. Yaklaşık 25-30 yıldır telefon numaram aynı. Seçilip giden bazı milletvekilleri gibi önce başka numara, gidince başka numara kullanmam. Ben ilçe başkanlığı da yaptım. O zaman da telefonum aynıydı ve gece 03.00’lerde bile arandığımda bakıyor, sıkıntısı olana yardımcı olmaya çalışıyordum. İnşallah Ankara’ya gittiğimizde, tüm mahalle muhtarlarım buradan, ben ise Ankara’dan sıkıntılarımızı giderme anlamında çalışmalar yapacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir