Çok Yaşa Mustafa Sever,


14 Mart 2024
Okuma : 1.471

Değerli Mut’lu hemşehrilerim, kardeşlerim, takım arkadaşlarım, dava ve yol arkadaşlarım.

Bildiğiniz üzere 25 yıllık bürokrasi hayatımda uzman yardımcılığından ithalat gelen müdürlüğüne oradan bakan yardımcılığına uzanan kariyerim sürecinde her daim başta Mut olmak üzere Mersin’in ve Mersinlilerin hizmetinde olma gayretini taşıdım. Şöyle bir baktığımda bu süreçte yaklaşık 110.000 vatandaşımızın talebi ile bire bir ilgilenip sonuca ulaştırdım. Bu süreç içerisinde hem milletvekili adayı olduğum 2011 hem de Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğum 2014 seçimlerinde Mersinimizin her köşesinde toplumun her kesiminden vatandaşlarımıza temas edip üstün gayretle etkili bir çalışma yürüttük. Emeklilik sürecinde kendi şirketimi kurup özel sektörde faaliyetime devam ederken başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere parti büyüklerimizin teveccühü ile olağanüstü kongrede Ak Parti MKYK üyesi olarak seçildim. Geriye dönüp baktığımızda bakan yardımcılığı görevi dönemimizde Mut Devlet Hastanesinin yapılmasında, dere ıslahı çalışmasında, öğrenci yurdu yapılmasında, doğalgaz çalışmasında, Mut Toki konutlarının proje ve yapımında, Mut OSB’nin etüd ve yer temini çalışmasında, kayısı ihracatının (2004-2009 arasında) 0’dan 100.000 tona çıkarılmasında büyük gayretimiz oldu. Elbette ki bu yapılan çalışmalar başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Bakanlarımızın destekleriyle yani iktidarın gücü ile gerçekleşti.

MKYK üyesi seçildikten sonra da aynı hızla çalışmaya koyulup Mut’un bekleyen ve aciliyet arz eden sorunlarının bir an önce çözümü için çalışmaya başladık. Geçen 5 aylık süreçte Silifke – Mut kara yolunun ödeneğini 3 katına çıkardık ve çalışmaları hızlandırdık, Mut Devlet Hastanesi’ni B grubu hastane statüsüne aldırarak daha donanımlı bir hale getirdik, daha önceki yıllarda etüdünü ve yer teminini yaptırdığımız Mut OSB’yi yatırım programına aldırdık, üniversite giriş sınavının Mut’ta yapılmasını sağlayarak öğrenci ve velilerimizi sınav için diğer il ve ilçelerdeki sınav merkezine gitmenin maddi ve manevi yükünden kurtardık, Mut Barajının Etud plan ve projesi bu yıl bitecek şekilde çalışmaları hızlandırdık, 2. Kayısı ihracatı hamlesini 19 Nisanda başlatıyoruz.

Bu saydıklarımızın tamamı iktidar iradesi ve Cumhur İttifakı gücünün ağırlığıyla yapılan eserlerdir. Bu hizmetlerin devamı için, daha fazlasının hayata geçirilmesi için Cumhur İttifakı ruhunu tam olarak özümsemiş Volkan Şeker kardeşimize, Büyükşehir Adayımız Sn. Serdar Soydan’a ve belediye meclis üyesi adaylarımıza sizlerden seçimde destek olmanızı istirham ediyorum.

Mut’lu bir hemşehriniz, bir kardeşiniz olarak bürokrasi ve siyasetteki bütün birikimimle Mut Belediye Başkanımız ve Adayımız Volkan Şeker’in bütün projelerinin etüd, planlama, onaylanma, finansman, imalat ve hayata geçirme aşamalarında en büyük destekçisi olacağım. Sizlerden isteğim adayımıza sahip çıkmanız, sonrasında katlanarak artan hizmetlerle gelişen Mut’u keyifle izlemeniz.

Selam ve saygılarımla…

Mustafa Sever
Ak Parti MKYK Üyesi
Ekonomi Eski Bakan YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir