Silifke doğalgaz müjdesi..


14 Eylül 2022
Okuma : 252

Silifke’de doğal gaz sevinci
Altunok, “Silifke’mizi Doğal Gazla Buluşturuyoruz”
Silifke’de doğalgaz alt yapı çalışmaları Sarıcalar mahallesinde düzenlenen törenle başladı.
İlçe halkının uzun süredir beklediği doğalgaz hattı döşeme çalışmaları Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’un girişimleri neticesinde Aksa gaz firması tarafından ilk kazma vuruldu. İlçenin gelişimi için kilit önem taşıyan ve ilçeyi cazibe merkezi haline getirecek doğalgaz şebeke çalışmaları Sarıcalar mahallesinde törenle başladı.
Törende konuşan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, “Bugün Silifke’miz için önemli bir gün. Bugün de ilçemize doğal gaz getirmenin sevincini yaşıyoruz. Yıllardır yapılamaz denilen ve bir türlü hayata geçirilemeyen projeleri hayata geçirmek bizlere nasip oluyor. Her geçen gün büyüyen ve gelişen ilçemizde halkımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. İlk kazmayı vurduğumuz Sarıcalar mahallesinden başlayan doğal gaz hattı ile ilgili çalışmalarımızı Kasım-Aralık ayına kadar 5700 konuta ulaştırmayı planlıyoruz. AKSA doğal gaz firması ile birlikte yürüttüğümüz bu projenin birinci etabını ise Ocak ayında bitirmeyi hedefliyoruz. Projemiz planladığımız şekilde yürürse 2023 yılı Ocak ayında yaklaşık 3 bin konuta doğal gaz hizmeti vereceğiz. Tabi ki bu projenin uygulanması sürecinde ara yollarda, sokak ve caddelerimizde çalışmalar nedeniyle bozulmalar meydana gelecektir. Bu konuda Silifkeli hemşehrilerimizden anlayış ve sabır bekliyorum. Çalışmalar tamamlandıktan sonra bu cadde ve sokaklarımızı yeniden asfaltlayacağız. Belediye olarak doğal gaz projesinin hayata geçmesi için yaklaşık 35 milyon liralık bir katkı sağlıyoruz. Doğal gaz kullanımını Silifke’mizin dönüm noktalarından biridir. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın acil ihtiyaç duyduğu doğal gaz projesini hayata geçirerek özellikle kış aylarında görülen kirli hava bundan sonra tarihe karışacaktır. Silifke’miz bundan sonra hayat geçirdiğimiz modern ve kalıcı projelerle daha yaşanabilir bir şehir olacaktır. Siz değerli hemşehrilerimizin de desteğiyle bu enerjiyi tüm ilçe merkezimize ulaştırmak için var gücümüzle çalışacak ve başaracağız. Çok şükür Silifke’de yapılamaz denilenleri hayata geçirdik, geçirmeye de devam edeceğiz. Projemizin hayata geçirilmesinde bizlere desteklerini esirgemeyen Maliye ve Hazine eski Bakanımız Lütfi Elvan’a, cumhur ittifakı milletvekillerimize, il ve ilçe başkanlarımıza, meclis üyelerimize, çalışmayı yürüten firmamıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Doğal gaz projesi Silifke’mize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Silifke 2022 yılı Doğal gaz altyapı projesi hakkında bilgi veren Aksa Çukurova Doğalgaz Mersin Bölge Müdürü Tufan Duman, “Bugün Sarıcalar Mahallesinde başlattığımız doğalgaz altyapı çalışmalarımızı Gazi ve Göksu Mahallerinden gelecek talepler doğrultusunda sürdüreceğiz. Yıl sonuna kadar 23 kilometrelik şebeke montajı yaparak 5.700 adet konutu ekonomik, çevreci ve konforlu doğalgaz ile buluşturmak istiyoruz” dedi. Bölge Müdürü Duman ayrıca, doğalgaza geçiş süreçleri ile ilgili bilgi almak ve ön abonelik başvurularını yapmak isteyen vatandaşları da Silifke Belediyesi Aksa Doğalgaz bilgi masası ve ilgili muhtarlıklara davet ettiğini açıkladı.
Sarıcalar mahallesinde düzenlenen törene Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt, MHP İlçe Başkanı Levent Nogay, Kent Konseyi Başkanı Vehbi Kadıoğlu, AKSA Çukurova Doğalgaz Mersin Bölge Müdürü Tufan Duman, Sarıcalar Mahallesi muhtarı Mustafa Serin, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldılar.
14.09.2022, Mevlüt Partal, Silifke,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir