KUPA HEYECANI


10 Haziran 2022
Okuma : 204

Silifke’li veteranları kupa heyecanı sardı
Silifke Belediyesi tarafından 49. Uluslar arası Silifke Müzik ve Folklor Festivali kapsamında düzenlenen festival kupası veteranlar futbol turnuvası törenle başladı.
Silifke Şehir Stadyumunda maçın orta hakemi Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin’in başlama düdüğü çaldığı turnuvanın startını ise Belediye Başkanı Sadık Altunok verdi. Turnuvada Taşeli, Silifke, Poyraz, Silifke spor ve Taşucu veteranlar olmak üzere toplam 5 takımın mücadele edeceği öğrenildi. Törende konuşan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, “Spor alanında sürdürdüğünüz bu mücadeleyle bir çok gencimize örnek oluyorsunuz. Vermiş olduğunuz bu mücadele ve Silifke’mize yaşatmış olduğunuz bu gurur ve heyecan için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılan veteranlarımız maç süresince gösterecekleri dostluk, centilmenlik ve kardeşlikle gençlerimize ve çocuklarımıza her zaman olduğu gibi örnek bir davranış sergileyeceklerine inanıyorum. Belediye olarak her alanda sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz. Spora verdiğimiz destekle birlikte siz veteranlarımıza da elimizden gelen destek ve gayreti göstereceğiz. Sporun her alanında ilçemizde mücadele eden tüm takımlarımızı yalnız bırakmayan sporseverlerimize ve ilçe halkımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu turnuvada şampiyonluk değil, dostluk önemli. Futbol bahane, dostluk şahane diyerek turnuvamızın kardeşlik ve dostluk içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Bugün burada başlattığımız turnuvamız 25 Haziran 2022 tarihinde oynanacak final maçıyla sona erecektir. Festival kupası veteranlar futbol turnuvamızın düzenlenmesinde emeği geçen her bir kardeşimizi yürekten tebrik ediyorum” diyerek tüm takımlara başarılar dilediğini açıkladı.
Turnuvanın ilk maçında karşı karşıya gelen Silifke Veteranlar takımı ise Taşeli Veteranlar takımına 3-2 yenildi.
Törene Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’un yanı sıra Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, Belediye Meclis Üyeleri Ali Usca, Feti Çetin, Gürhan Dölek, Silifke Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ahmet Turgut ve sporseverler katıldılar.
10.06.2022, Mevlüt Partal, Silifke,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir