Belediyeden bilim ve eğitime destek


18 Ocak 2021
Okuma : 8.464

Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Cumhuriyet Başsavcısı Tahir Özgenç, Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Çiftçi, Eren Holding Medcem Madencilik Fabrika Müdürü Murat Kahya, okul müdürleri, öğretmenler ve basın mensupları belediye tarafından Taşucu mahallesinde yapımı devam eden kütüphane ve bilim merkezinde incelemelerde bulundu.

“Geleceğimizi önemsiyoruz” diyen Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yürüttükleri kütüphane ve bilim merkezi projesi hakkında Kaymakam Namık Kemal Nazlı ve beraberinde yer alan katılımcıları bilgilendirdi. Başkanvekili Altunok açıklamasında, “Belediye olarak bilim ve eğitime destek olmak amacıyla Taşucu mahallemizde belediyemize ait mevcut binada bir çalışma başlattık. Hazırladığımız projemizle birlikte bu binamızı kütüphane ve bilim merkezi haline getirdik. Öğrencilerimiz ve gençlerimizin daha donanımlı ve daha modern eğitim araçları ile kendilerini geleceğe hazırlayacakları bu merkezimizde Ay Kiosku, Mars Yüzeyi ve Robotu, Dünya Güneş Ay Modeli, Sonsuzluk Koridoru, Satürn V Modeli, F16 Solo Türk Jeti, Dinazor Maketi, Uzay Çadırı, Denge Tüneli, Elektro Manyetik Spektrum, Beroulli Üfleyicisi, Robot, Suda Dalga ile Elektrik Üretimi ve daha bir çok bilim ürünleri yer almaktadır. Bugün ülkemiz genelinde bir çok ilde dahi bulunmayan bu merkezi biz ilçemizde hizmete açmanın mutluluğu içerisindeyiz. Kısa süre sonra kentimize kazandıracağımız bu önemli hizmet merkezimiz sayesinde gençlerimizin daha tasarımcı bir nesil olmaları, yeni modeller üretmeleri ve bu sayede de gerçek anlamda yerli üretimin desteklenmesini hedefliyoruz. Bu bakımdan gençliğimizin en güzel şekilde eğitilmesine belediye olarak biz de destek veriyoruz. Gençlerimiz okullarda aldıkları teorik bilgileri burada pratiğe dönüştürerek, bilgilerinin uygulamadaki örneklerini görmeleri çok önemli. Gençlerimizin kendilerini bilim ve teknoloji konusunda yetiştirmeleri amacıyla başlattığımız bu proje tüm ilçemize, komşu il ve ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Merkezin ilçemize kazandırılmasında belediyemize verdikleri destekler için Eren Holdinge bağlı Medcem Madencilik Şirketimize ve değerli Fabrika Müdürümüz Murat Kahya  beye sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. En büyük temennimiz ülkemizin de içinde bulunduğu korona virüs salgınından bir an evvel kurtularak bu merkezi yine sizlerle birlikte halkımızın, öğrencilerimizin ve gençlerimizin hizmetine birlikte sunacağımız günleri sabırsızlıkla bekliyoruz” diyerek merkezi ziyarete gelenlere teşekkür etti.  

Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ise yaptığı konuşmada, “Belediyemizin eğitime ve bilime verdiği önemin bir göstergesi olan bu merkezin ilçemizde açılması bizleri son derece sevindirmiştir. Halkımızı ve kentimizi modern hizmetlerle buluşturan belediyemiz bugünde kütüphane ve bilim merkezini  geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımızın ve gençlerimizin hizmetine sunmuştur. Önümüzdeki günlerde hizmete açılması planlanan bu merkez sayesinde öğrencilerimiz ve gençlerimiz okullarda aldıkları teorik bilgileri bu merkezde pratiğe dönüştüreceklerdir. Halkımızın ve kentimizin yararına hayata geçirilen bu önemli projelerin biz de her zaman destekçisi olmaya hazırız. Emeği geçen başta Belediye Başkanvekilimiz Sadık Altunok ve ekibine, bu tesisin kurulmasına destek veren Eren Holding Medcem Madencilik Şirketimize ve Fabrika Müdürümüz Murat Kahya beye teşekkür ediyorum. Taşucu bilim merkezi ve kütüphanemiz ilçemize hayırlı uğurlu olsun” diyerek incelemelerini sürdürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir