Almanlar Silifke’ye hayran kaldı


21 Haziran 2022
Okuma : 281

Kardeş Şehir Hassloch’tan Silifke’ye Ziyaret
Silifke Belediyesi’nin Almanya’daki kardeş şehri Hassloch’tan gelen Belediye Başkanı Tobias Meyer başkanlığındaki heyet, Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’u makamında ziyaret etti.
Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, İlçenin tarihi ve doğal güzelliklerini incelemek ve bu yıl kutlanan 49. Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivaline katılmak üzere ilçeye gelen kardeş şehir heyetini, makamında ağırladı. Hassloch ve Silifke kardeş şehir ilişkilerinin iki ülke insanları arasındaki dostlukların gelişmesine önemli katkıları olduğunu vurgulayan Başkan Altunok, “İki şehir arasındaki kardeşlik anlaşmamız dün olduğu gibi bugün sağlıklı bir şekilde devam etmektedir. Sosyal, kültürel ve eğitim alanlarındaki çalışmalarımıza ve işbirliğimize daha fazla önem vererek, medeniyetlerin beşiği Silifke’mizi, gerek yurt içi gerekse yurt dışında tanıtmaya devam ediyoruz. Heyetler, karşılıklı gerçekleştirmiş oldukları ziyaretlerde iki ülke insanının hem birbirlerini hem de kültürlerini yakından tanıma imkanı bulmaktadırlar. Heyetimiz ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek ve düzenlediğimiz festivalle birlikte Almanya’da ilçemizin zenginliklerinin tanınmasına katkıda bulunacaklardır. Silifke Belediyesi olarak bizlerde bu hususta üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmekteyiz” dedi.
Silifke’ye gelmekten son derece mutlu olduklarını ifade eden Almanya-Hassloch Belediye Başkanı Tobias Meyer’de, “Silifke kültür açısından çok zengin ve güzel bir ilçemiz. Tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kaldık. Silifke’yi ve Silifke insanını çok seviyoruz. İki yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle ara verdiğimiz kardeş şehir ilişkilerimizi yeniden güçlendireceğiz. Silifke ile kardeş şehir ilişkilerimizi daha da ileriye taşımak için elimizden gayreti göstereceğiz. Silifke festivaline katılmaktan ve Silifkeli dostlarımızla bir araya gelmekten son derece memnunuz” diyerek Başkan Altunok’a memnuniyetini bildirdi.
Yapılan konuşmaların ardından Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Kardeş Şehir Belediye Başkanı Tobias Meyer ve ekibine meşhur Silifke yoğurdu ikram etti.
21.06.2022, Mevlüt Partal, Silifke,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir