Yoğurdumuza El Birliğiyle Sahip Çıkacağız

3649 kez okundu 10 Eyl 2014 (08:58)

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar ile yönetimine teşekkür ederek, ‘Birlik ve beraberlik içerisinde yoğurdumuza sahip çıkacağız. Odamız ve Belediyemiz iş birliğiyle üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz’ dedi.


Yoğurdumuza El Birliğiyle Sahip Çıkacağız

Belediye Başkanı Mustafa Turgut, ‘Bugüne kadar yerel yönetimlerin sahip çıkması gereken Silifke yoğurdunun tescil çalışmalarına Ticaret ve Sanayi Odası el atarak bu görevi üstlenmiştir. Bizde Silifke Belediyesi olarak odamıza gereken desteği ve hizmeti vermeye hazırız. Birlik ve beraberlik içerisinde ne gerekiyorsa yapacağız’ diye konuştu.

Silifke Yoğurdunun lezzetiyle damak tadına hitap ettiğini ve kaliteli bir yoğurt olduğunu vurgulayan Başkan Turgut, ‘Önümüzdeki dönem en büyük farklılığımız ve zenginliğimiz, yöresel ürünlerimize sahip çıkmamızla olacaktır. Bu alanda odamız gereken hassasiyeti ve hizmeti en iyi şekilde sürdürmektedir.

Küçük kâselerde hakiki Silifke yoğurdunu mayalayıp çeşitli fuarlarda tanıtmakta, bu fuarlara katılan binlerce insana ikram etmektedirler. Bunun yanında tescil çalışmaları için resmi adımları atmış bulunmakta ve bu konudaki çalışmalarını da başarılı bir şekilde devam ettirmektedirler.

"Silifke'nin yoğurdu, ah seni kimler doğurdu" dizeleriyle başlayan türkü sayesinde adını duyuran Silifke’miz için odamızla el ele verip, yoğurduna sahip çıkıp, tanıtımını tüm Türkiye' ye yapmayı planlıyoruz." dedi.

Başkan Turgut, Silifke Belediyesi olarak böylesine anlamlı ve kültürel bir projeye, her zaman destek ve önem verdiklerini belirterek, ‘Türkiye'de ve Silifke'de bulunan firmaların, bu konuda önünü açmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Silifke yoğurdunun çok uzun bir geçmişi olduğu gibi bizim tarihi ve kültürel yaşantımıza da ışık tutmaktadır.

Yörük kültürünü koruyan Silifke'nin yoğurdunun tarihten bu yana aynı lezzette kalması ve bu nedenle sadece adının değil tadının da özellikle ilçeye gelen herkese tattırılması için çalışmalar yapacağız’ diye konuştu.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)