Vicdansız, Genç Kadını Katletti!......

454 kez okundu 08 Arl 2016 (12:29)

Adana’da çöp arıtma ve ayrıştırma tesislerinde bulunan kesik kadın bacak ve kolunun Almanya’nın başkenti Berlin doğumlu 2 çocuk annesi 27 yaşındaki Songül Erçil’ e ait olduğu ortaya çıktı.


Vicdansız, Genç Kadını Katletti!......

Silifke’de denizde bulunan ve Songül Erçil’ e ait olduğu sanılan kol bacak ve başı kesik kadın gövdesi de DNA testi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Songül Erçil’ i öldürdüğü ileri sürülen 37 yaşındaki Fatih K. gözaltına alındı.

 

Adana’daki cinayet, geçen hafta sonu çöp arıtma ve ayrıştırma tesislerinde kesik kadın bacağıyla bulunmasıyla ortaya çıktı. Arıtma tesisinde bulunan kadın bacağından sonra araştırma yapan polis, bir de sol kol buldu. Bu arada Silifke’de denize atılmış olan başsız, kol ve bacakları olmayan kadın cesedi bulundu. Bulunan gövde de DNA testi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Yapılan soruşturmayı genişleten polis, bulunan bacağı taşıyan kamyondan boşaltılan çöpleri tek tek inceledi. Gazete parçası, poşetler ve atık maddelerin içeriği ayrıldı. Ekipler bu yaptıkları ayrıntılı çalışmanın ardından kamyonun çöpü Sucuzade Mahallesi Obalar Caddesi’nden topladığı ortaya çıktı. Mahalleyi mercek altına alan ekipler, burada tek başına yaşayan ve son dönemde kaybolan kadın olup olmadığını araştırmaya başladı.

Bölgedeki pansiyon ve otellere yönelen polis, Kasaplar Çarşındaki bir pansiyonda yalnız yaşayan Songül Erçil’ den bir haftadan beri haber alınamadığını belirledi. Güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alan polis, genç kadının en son 30071 Sokakta görüldüğünü tespit etti. Bu sokakta çalışmalarını yoğunlaştıran cinayet masası dedektifleri, kahvede çırak olarak çalışan Fatih K. nın, Erçil’ in kaybolmasının hemen ardından Uşak’a gittiğini belirledi. Fatih K. yı takip altına alan ekipler, şüpheliyi Adana’ya döndüğü otogarda gözaltına aldı.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen Fatih K. nın çalıştığı kahvede arama yapan Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü’ne ait ekipler, tuvalette kadına ait uzun saçlar buldu. Tuvaleti tarayan ekipler, mavi ışıkta ortaya çıkan yoğun kan lekesine rastladı. Bu deliller karşısında katil zanlısı Fatih K. suçunu itiraf etti ve cinayeti nasıl işlediğini anlattı.

Songül Erçil’ in uyuşturucu almak için tuvaleti kullanmak istediğini öne süren Fatih K. ifadesinde, “Çıkmasını söyledim çıkmayınca tartıştık. Ben de boğdum. Öldüğünden emin olmak için kafasına çekiçle vurdum. Sonra cesedi ortadan kaldırmak için bıçak ve çekiç yardımıyla cesedi 5 parçaya ayırarak moloz çuvallarına koydum” dedi.

Gözaltına alınan Fatih K. nın sorgusu sürerken, Songül Erçil’ in diğer ceset parçaların bulunması için çalışmalar sürüyor

 


Vicdansız, Genç Kadını Katletti!......

Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)