Var Olan Potansiyel Harekete Geçirilmeli

2233 kez okundu 11 Arl 2014 (13:43)

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB’in ortaklaşa düzenlediği Girişimcilik sertifika törenine katılan İlçemiz Kaymakamı Şevket Cinbir, “Potansiyel var ama girişimcilere ve yatırımcılara yön verecek irade eksikliği var. Var olan potansiyel harekete geçirilmeli” dedi. Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen törenle Koseb girişimcilik sertifikası alamaya hak kazanan 30 kişiye sertifikaları Kaymakam Şevket Cinbir, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar ile yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.


Var Olan Potansiyel Harekete Geçirilmeli

Törenin açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Kaynar, “Girişimciler bilindiği üzere bölgeleri ileri götüren girişimcilik ve girişimci sayısının çokluğudur. Bölgemizde ve ülkede işsizlik dağıl mesleksizlik sorunu bulunmaktadır. Bunu aşmanın iki yolu bulunmaktadır. Bunlardan biri girişimci sayısı, diğeri ise ekonomiyi büyütmektir. İşsizlik ülkemizde ve bölgemizin temel sorunudur. KOSGEB ve İşkur gibi kurumlarımızın destekleri ile son yıllarda mesleki eğitime son derece önem vermektedir.

Bizler, özel sektör temsilcileri olarak bu çalışmaları destekliyoruz. İstihdamın arttırılması, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması. Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi için toplam 72 saat uygulamalı eğitim programını başarı ile tamamlayan girimciler katılım belgelerini almaya hak kazandılar. Belgelendirilen başarılı kursiyerler iş fikirleri kapsamında eğitim sonrası hazırlayacakları iş planının KOSGEB tarafından uygun görülmesi halinde kosgeb’in sağladığı yeni girişimci desteğinden faydalanabileceklerdir. Eğitim programını tamamlayıp belge almaya hak kazanan kursiyerlerimizi, girişimci olarak ilçemize sağlayacakları katkıdan dolay1 şahsım ve Silifke ticaret ve Sanayi Odası olarak tebrik ediyorum” dedi.

Kalifiye iş gücü ve potansiyelin harekete geçirilmesi için girişimcilere ihtiyaç olduğunu ifade eden Kaymakam Şevket Cinbir, “Ticaret ve Sanayi Odasını bu anlamlı eğitim programından dolayı tebrik ediyorum. Silifke güzel ve bereketli bir ilçe. Burada yaşayanların da var olan potansiyeli görebildiklerine inanıyorum. İlçe genelinde var olan tarım potansiyeli de değerlendirildiğinde insanlarımızın yüzü biraz daha gülecektir. Silifke’nin asıl potansiyelinin harekete geçirilmesine Türkiye’nin de ihtiyacı var. Bu da yetişmiş iş gücü ve girişimcilerle olur. Bu gün sertifika almaya hak kazanan bütün arkadaşlarımızı kutluyorum. İsteyen girişimci kardeşlerimiz de belirli şartları uyduğu takdirde Soysal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının verdiği kredilerden yararlanabilir” dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)