Vali Çakacak, Silifkeyi Ziyaret Etti

561 kez okundu 18 Arl 2015 (11:51)

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Silifke ilçesini ziyaret ederek Silifke Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Olağan Toplantısı’na başkanlık yaptı.


Vali Çakacak, Silifkeyi Ziyaret Etti

Toplantı öncesinde organize sanayi bölgesinde yapımı devam eden yeni Silifke OSB hizmet binası inşaatında incelemelerde bulunan Vali Çakacak, inşaat çalışmaları hakkında Kaymakam Şevket Cinbir’den bilgi aldı.

Gerçekleştirilen toplantıda gündem konuları değerlendirilirken, 2016 bütçesi de karara bağlandı.

2015 yılının son toplantısına Vali Çakacak’ın yanı sıra, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ali Doğan, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kaynar, Silifke OSB yönetim kurulu ve müteşebbis heyet üyeleri, belediye meclis üyeleri ile bazı işadamları katıldı.

Vali Çakacak, daha sonra Silifke Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Köklü’yü, Taşucu mahallesindeki Seyfettin Tatoğlu Ortaokulu ile Taşucu Prof. Dr. Durmuş Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

ÖĞRETMENLERİN HAMMEDDESİ İNSANLARDIR

İlk olarak Taşucu Seyfettin Tatoğlu Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali Çakacak, öğretmenlerle bir araya gelerek, onlarla bol bol sohbet etti.

Sohbet sırasında çocuklardan ‘ geleceğimiz ’ şeklinde bahseden Vali Çakacak, “ Öğretmenlik mesleğinin, diğer meslekler arasında ayrı bir önemi vardır. Çünkü öğretmenlerin hammaddesi insandır. Sizler çocuklarımızı birçok fedakârlık örneği göstererek yoğurur ve geleceğe hazırlarsınız. Bu nedenle sizler bizim için çok önemlisiniz. Ülkemizin geleceğinin inşa edilmesinde sizlere büyük görevler düşüyor. Çünkü yaptığınız iş o kadar önemli ki, bazen yetiştirdiğiniz çocuklara söyleyeceğiniz bir söz, onların tüm hayatlarını değiştirebilir” dedi.

BÜYÜK DEVLETLERİN ÇOCUKLARININ HEDEFLERİ DE BÜYÜK OLUR

Konuşmasına büyük devletlerin çocuklarının hedefleri de büyük olur diyerek devam eden Vali Çakacak, sohbetin ardından sınıfları dolaşarak öğrencilerle yakından ilgilendi. Vali Çakacak’ın öğrencilere tek tek sorduğu ‘büyüyünce ne olacaksınız’ sorusuna öğrencilerin verdiği cevaplar dikkat çekiciydi.

 

 Vali Çakacak, düzenlenen veli toplantısına katılarak öğrenci velileriyle bir araya geldi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)