Vali Çakacak Silifkelilerle Bir Araya Geldi

488 kez okundu 14 Haz 2016 (12:51)

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, iftarda Silifkeli muhtarlar ve sivil toplum kuruluş temsilcileriyle bir araya geldi.


Vali Çakacak Silifkelilerle Bir Araya Geldi

Susanoğlı Mediterranean Otel'de gerçekleşen buluşmada Vali Özdemir Çakacak'ın yanı sıra Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım, Vali Yardımcısı Cezmi Türk GöçerSilifke Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Uyan, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Fatih Erhan, İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, Silifke Belediye Başkanı Mustafa TurgutSilifke Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Köklü, İlçe Jandarma Komutanı Ali Özcan,Silifke Emniyet Müdürü Levent İzmir, ilçe protokolü, kurum amirleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluş temsilcileri de hazır bulundu.
Dualar eşliğinde gerçekleştirilen iftarın ardından konuşan Vali Çakacak, Ramazan ayının birleştirici ve bütünleştirici özelliğinden bahsederek, ülke olarak en çok bugünlerde birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını güçlendirmemiz gerektiğini kaydetti. Çakacak, "İçeriden ve dışarıdan ülkemizi bölmek, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı emniyet güçlerimizin kararlı tutumu, milletimizin vakur duruşuyla karşılık verecek, amaçlarına ulaşmalarına izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.
Ramazan ayının ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan Çakacak, "Ramazan ayında dinimizin gereği olarak gün boyu oruç tuttuğumuzdan aç insanların halinden daha iyi anlıyor, insanlara yardım etmenin, sevgiyle ve hoşgörüyle bakmanın gerekli olduğunu daha iyi görüyoruz. Vatandaşlarımız bu mübarek ayda sevginin, saygının, hoşgörünün ve dayanışmanın en güzel örneklerini gösteriyor. İstiyoruz ki, bu hasletleri sadece Ramazan'da değil bütün yıl boyunca yaşayalım" dedi.
Ramazan'ın bu güzel günlerinde üzücü olayların da yaşandığını, insanlıktan nasibini almamış canilerin, caniliklerini, hainliklerini yapmaya devam ettiklerini kaydeden Çakacak, şöyle devam etti: 

"Bizim birliğimizi, beraberliğimizi ve devletimizin bekasını ortadan kaldırmak, birliğimizi, bütünlüğümüzü bozmak istiyorlar. Ama bilmiyorlar ki, devletimiz birlik, beraberlik ve kardeşlik üzerine kuruludur. Atalarımız türlü imkansızlıklarda bile kardeşliğin, birliğin, beraberliğin en güzel örneklerini göstererek bizlere bu cennet vatanı emanet etmişlerdir. Biz bugün burada huzur içerisinde bir iftar yapıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle aziz şehitlerimize ve ahirete irtihal eden gazilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olan gazilerimize de sağlık ve afiyet temenni ediyorum. Devletimizin bekasına kastedenler, devletimizin kararlı tutumu, güvenlik güçlerimizin inançlı mücadelesi ve vatandaşlarımızın engin sağduyusuyla kesinlikle istediklerini elde edemeyecek, yok olacaklardır. Milletimizin kardeşliği, birliği ve beraberliği bakidir."
Vali Çakacak, tek tek tüm masaları gezerek, muhtarlar ve sivil toplum kuruluş temsilcileriyle sohbet etti. Muhtarlar ve vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyerek, konuyla ilgili kurum amirlerine de talimat verdi


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)