Turgut, Mara Yayla Şenliğinde Coşkuyla Karşılandı

3981 kez okundu 30 Ağs 2014 (10:42)

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mara Yaylasında düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı şenliklerine katıldı. Başkan Turgut, şenlik meydanında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.


Turgut, Mara Yayla Şenliğinde Coşkuyla Karşılandı

 

Şenliği izlemeye CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Silifke Belediyesi Kültür Müdür Üstün Zayim, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Zarif Korkmaz, CHP İlçe Başkanı Mustafa Tahsin Şimşekli, Büyükşehir Belediyesi daire amir ve müdürleri ile vatandaşlar katıldı. 
Silifke’de 30 Ağustos Zafer Şölenleri göz doldurmaya devam ediyor. Bu yıl Mara ve Gökbelen yaylasında düzenlenecek olan 30 Ağustos Şenlikleri, yaylacılar tarafından büyük bir ilgi gördü. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mara yaylasında düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı şenliğine katılan Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut ise, yaylacılar tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.
Burada yaylacılarla sohbet eden Başkan Turgut, ‘30 Ağustos Türk milletinin tarihinde önemli bir gün ve başkomutanlık meydan muharebesinin kazanıldığı önemli bir zaferdir. Bu nedenle bütün Türkiye’de, yurtta ve tüm İlçelerde, yaylalarda çok değişik etkinliklerle kutlanıyor. 
Yüce Türk Ulusu’nun yaratılışıyla örtüşmeyen işgal altında yaşama durumunun, Ulu Önder Atatürk‘ün komutasındaki kahraman Türk ordusunun büyük başarısıyla bozulduğu ve Türk Yurdu’nun yeniden Türklere kazandırıldığı 30 Ağustos gününü şerefle anıyor, bugün bu topraklarda yaşamamızı sağlayan yiğit Türk erlerinin ruhlarının şad olmasını diliyoruz.
Bu zafer, Yüce Türk Ulusunun vatanın işgali karşısında yurdun her köşesinden ordusuna katılan kahraman evlatlarıyla, sımsıkı kenetlenerek hürriyet ve istiklal uğurunda, Türk birlik ve beraberliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin neleri yapmaya muktedir olduğunu gösterdiği eşsiz bir zaferdir.
30 Ağustos Zaferi, yalnız askeri bir başarı değil, imparatorluktan ulus devlete, saltanattan ulusal egemenliğe, ümmet anlayışından Atatürk milliyetçiliğine, teba olmaktan vatandaş olmaya geçişin sembolü olan modern Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna başlangıç noktası olmuştur.
Ulu Önder Atatürk, yokluklar içinde kazandığı bu zafer sonucunda siyasi, sosyal ve hukuk alanında koyduğu ilkeler ve yaptığı devrimler ile yoksulluklar içerisindeki Türk Ulusunun çağdaş medeniyetler seviyesinin oluşmasını sağlayacak aydınlık yolu açmıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun’ diye konuştu.
Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, CHP İlçe Başkanı Mustafa Tahsin Şimşekli, Belediye Başkan Yardımcısı Zarif Korkmaz ve beraberindeki heyet, şenlik kapsamında düzenlenen Kırkpınar güreşlerini izleyerek, ardından Doğa ve Bülent Serttaş konserini izledi.

 

 


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)