Turgut, Dünya Şampiyonunu Ödüllendirdi

2345 kez okundu 30 Ağs 2014 (10:40)

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından Azerbaycan’ın Bakü kentinde bu yıl ilki düzenlenen 1. WTF Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda bayanlar 55 kiloda dünya şampiyonu olan Silifkeli milli sporcu Aleyna Yılmaz’ı tam altınla ödüllendirdi.


Turgut, Dünya Şampiyonunu Ödüllendirdi

Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Aleyna’ya, ailesi ve antrenörü Mehmet Ali Dursun eşlik etti. Daha önce birçok şampiyonluğu bulunan Aleyna, bu başarısıyla ayrıca Türkiye’de taekwondo gençlerde ilk madalyayı kazanan sporcu unvanını aldı. Şampiyonayla ilgili Belediye Başkanı Turgut’a bilgi veren Aleyna Yılmaz, müsabakaların beklediği gibi geçtiğini ifade ederek, "Boş dönmeyeceğimi zaten biliyordum. En zoru ilk maçımızdı. İlk maçımızı İspanyolla oynadık. Altın vuruşla 5-4 kazandım. Sonra sırasıyla Kazakistanlı rakibimi 23-13, Güney Koreli rakibimi 19-7 ve yarı finalde ABD’li rakibimi 15-4 yendim. Finalde ise Rus rakiple karşılaştım. O maçı da 12-4 gibi bir skorla kazanarak dünya şampiyonu oldum. Mutluyum. Yıldızlarda ilk şampiyonluğumu elde ettim" dedi.
‘ALEYNA, SAKİN VE BAŞARILI BİR MAÇ SERGİLEDİ’
Antrenör Mehmet Ali Dursun ise "Sporcumuz Aleyna Yılmaz, müsabakalarda oldukça başarılı maçlar çıkararak, bayanlar 55 kiloda şampiyon oldu. Bu başarıyla ilimizin ve ilçemizin adını uluslararası arenada duyurmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Sporcumuzun başarısında katkı bulunan ve bizleri destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Yıldızlar kategorisinde dünya şampiyonası ilk kez yapıldı. O yüzden de Türkiye’nin ilk yıldızlar şampiyonu Aleyna oldu. Ondan dolayı da ayrıca mutluyum’ dedi.
BAŞKAN TURGUT, ‘ALEYNA İLÇEMİZİN VE TÜRKİYE’NİN GURURU OLDU’
Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ise, "Genç ve başarılı sporcumuzu tebrik ediyorum. İnşallah yıldızlardan sonra genç ve büyüklerdeki dünya şampiyonlukları Aleyna’mızın olur.
Türkiye’yi bayrağıyla, İstiklal Marşımızla temsil etmek gururu sana nasip olsun. Aleyna’nın başarısı ile gurur duyuyoruz. Hem Silifke olarak hem de Türkiye olarak bu genç yaştaki başarısının inşallah önümüzdeki yıllarda çok daha büyük başarılara, olimpiyatlara, dünya şampiyonluklarına ulaşacağını düşünüyoruz. Aleyna’yı yetiştiren anne ve babası ile antrenörünü de tebrik ediyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Turgut, Aleyna Yılmaz’a tam altın, teşekkür belgesi ile çeşitli hediyeler verdi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)