Turgut, Atakent sahilinde temizlik çalışmalarını denetledi

4170 kez okundu 10 Ağs 2014 (17:20)

Silifke Belediyesi, Atakent, Narlıkuyu, Yeşilovacık, Taşucu ve Kum Mahallesi sahillerinde, temizlik çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Atakent sahilinde devam eden temizlik çalışmalarını yerinde inceleyerek, özellikle sahil kesimlerde temizlik işlerine ağırlık verdiklerini belirtti.


Turgut, Atakent sahilinde temizlik çalışmalarını denetledi

Yaz mevsiminde yüz binlerce insana ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ilçeye gelen yerli ve yabancı tatilcilerin memnun bir şekilde ayrılmaları için çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini açıkladı.

Denetlemelere Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut’un beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Zarif Korkmaz ve Esen Tol, Garaj Amiri Mustafa Güler ve Temizlik İşleri Müdürü Metin Erol da katıldı.

‘VATANDAŞLARIMIZ, ÇEVRE TEMİZLİĞİ KONUSUNDA DUYARLI DAVRANMALILAR’

Silifke yöresinde yaz mevsimi döneminde en fazla göç alan mahallelerin başında Atakent Mahallesinin geldiğini ve sezonda 500 bin kişiyi ağırladığını ifade eden Başkan Turgut, ‘Gelen yerli ve yabancı tatilcilerimizin, temizlik konusuna daha önem vermelerini istiyoruz. Her vatandaşımızın çevre temizliği ve temiz bir çevreye sahip olunması noktasında duyarlı olması gerekiyor.

İnsanlarımız evlerinin esnaflarımız ise iş yerleri çevresinde 50 m2’lik bir alanı bile temiz tutsa inanın çevre temizliği diye bir sorunumuz kalmaz. Dışarıdan sahil kesimlerimize gelen vatandaşlarımızda çevreye biraz daha duyarlı olursa böyle bir sıkıntı ortadan kalkar” dedi.

‘TEMİZLİK ÇALIŞMALARI GÜNÜBİRLİK SÜRDÜRÜLÜYOR’

Temizlik çalışmaları kapsamında sahilden çıkan cam, pet şişe, çöp poşet parçaları, mısır kabukları ve gelişi güzel çevreye bırakılan çöpler toplandı. Sahillerin temiz tutulması konusunda çok hassas olduklarını ifade eden Başkan Turgut, ‘Sahil ve kıyı bandında yapılan temizlik çalışmalarını ekiplerimiz her gün düzenli bir şekilde gerçekleştiriyor. Fakat Türkiye’de en uzun sahili olan ve doğal güzellikleri içerisinde barındıran kıyı şeridi Silifke ilçemizdir. Bu anlamda tatilcilerimize, esnaflarımıza ve yöre halkımıza büyük sorumluluk düşüyor.

Böylesine nezih ve doğayla iç içe bir ortamda uyumlu bir şekilde yaşamak için temizliğe önem verelim. Daha yaşanabilir ve sağlıklı bir çevre yaratmak bizim ellerimizde’ diye konuştu.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)