Ticaret Odasında Vergi Rekortmenleri Için Plaket Töreni

908 kez okundu 26 Arl 2015 (13:00)

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Silifke’nin parlayan Yıldızları konulu ödül töreni ile Silifke’nin vergi rekortmenlerini ödüllendirdi.


Ticaret Odasında Vergi Rekortmenleri Için Plaket Töreni

Odanın toplantı salonunda yapılan ödül töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başladı.

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, ödül töreninde yaptığı konuşmada, devletin en önemli kaynaklarından birinin vergi olduğunu kaydetti.

Silifke’de göreve başlayalı 15 ay olduğunu, Silifkeli sanayicinin, işadamının ve çiftçinin vergilerini ödeme konusunda çok duyarlı olduğunu ifade eden Cinbir, belli bir üretimin, üretim sonucunda elde edilmiş gelirin ve tahakkuk etmiş verginin değil, doğrudan doğruya insanlık ve vatandaşlık görevinin ifasına şahitlik etmiş olduklarını belirtti.

İlçede ne kadar çok üretim olursa, ne kadar çok vergi çıkarsa bunun Silifke’nin büyüklüğünün göstergesi olduğunu vurgulayan Cinbir, “Ülke olarak büyük hedeflerimiz var ve bu hedeflere ulaşmak için çalışıyoruz. Silifke'de 2014 Kurumlar ve Gelirler Vergisinde ilçe bazında dereceye giren vatandaşlarımızı tebrik ediyorum" diye konuştu.

Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut da, ilçedeki dereceye giren vergi mükelleflerine işlerinde başarılar dileyerek işlerinin daha çok büyümesini ve vergi gelirlerinin artmasını temenni ettiğini söyledi.

Oda Başkanı Nurettin Kaynar ise, bu günün Silifke iş dünyasının, Silifkeli tüccarların, sanayicilerin, işadamlarının, turizmcilerin, üreticilerin günü olduğunu söyledi.

Silifke ilçesinin yıllardır Mersin’e ve ülkeye hatırı sayılır değerlerle vergi ve döviz katkısında bulunan büyük ilçelerden biri olduğunu vurgulayan Kaynar, “Silifkemiz mermeriyle Uzak doğu ve Arap ülkelerine ihracat konusunda söz sahibidir. Ülkemizin yüzde 50 üretimi, ihracatın ise yüzde 60’lık dilimini üretimini sağladığımız çilek sayesinde yakalamış bulunmaktayız. Silifke çileğinin ve mermerinin markalaşmasında emeği geçen siz değerli girişimcilerimize teşekkür ediyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu gerek iç, gerek dış sıkıntıların yaşandığı bu süreçte dahi üretime kaldığı yerden devam eden ve istihdam sağlayan siz girişimcileri ödüllendirmekten onur duyuyoruz. Zaman birliğimizi ve beraberliğimizi diri tutma zamanıdır. Silifke olarak biz olma yolunda emin adımlarla devam etmeliyiz. Her alanda birlikte yapacak çok işimiz var. Bu işlerin altından ancak birlikteliğin gücü ile kalkabiliriz. Artık bir olalım, bu şehrin bu toprakların hakkını verelim. Mevlana’nın güzel sözü ile birlikte deniz olalım, damla değil. Güzel Silifkemiz için yaptıklarınıza, gayretlerinize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından gelir ve kurumlar vergisinde ilk ona giren işadamları ile Ticaret Odası teşvik ödülüne layık görülen işadamlarına plaketleri verildi.

KURUMLAR VERGİSİNDE PLAKET ALANLAR

Atomstroyexkport A.Ş. Vyacheslav Mihayloviç, Al Gıda Ambalaj Orman Ür. Ltd. Şti. Kadir Alfidan, Akgünler İşletmeleri Ltd. Hasan Taner Çabuk, Gönen İnşaat Limited Şirketi Mustafa Gönen, Nuh Mustafa Kalın Ltd. Şti. Nuh Mustafa Kalın, Aslan Otomotiv Pertrol Ür. Ltd. Şti. Muh. Orhan Özdemir, özel Silifke Sağ. Hz. Ltd. Şti. Ercan Özmen, Meltem Yapı Denetim Ltd. Şti. Zafer Artan, Özel İlgi İş Sağlığı ve Güv. Ltd. Şti. Özge Çelik

GELİR VERGİSİNDE PLAKET ALANLAR

Abdullah Balkan, Hasan Aksay, Kamil Doğan, Yusuf Baran, Serhat Öztürk, Sadık Akman, İbrahim Fırtına, Ali Akçaer, Vahip Pozan.

TİCARET ODASI TEŞVİK ÖDÜLLERİ

 

Sanayi Yatırım alanında teşvik ödülü Medcem Madencilik ve Yapı Malz. A.Ş. Murat Kahya, Bölgemize verdiği hizmetlerden dolayı teşvik ödülü Silifke Nakliyeciler Kooperatifi Ali Doğan, Turizm yatırımı alanında teşvik ödülü Ulu inşaat Turizm Ltd. Şti. (Ulu otel) İlhan Ulu, İhracat dalında teşvik ödülü Sarı Gıda Ltd. Şt. Fuat Sarı, İstihdam alanında teşvik ödülü Fatih Temizlik Teks. Gıda Ltd. Şti. Fatih Yenen, genç girişimci Faruk Konya, Kadın Girişimci Şennur Yalçın. 


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)