Taşucu’Nda ‘Oğlum Bak Git’ Tiyatro Oyunu Sahnelendi

4014 kez okundu 22 Ağs 2014 (11:06)

Silifke Belediyesi Kültür Müdürlüğü organizesinde Taşucu Mahallesi festival alanında, “Oğlum Bak Git” Kabare Show adlı tiyatro oyunu sahnelendi.


Taşucu’Nda ‘Oğlum Bak Git’ Tiyatro Oyunu Sahnelendi

“Bizimkiler” adlı dizide pencereden sarkarak “Cafer bira al” diye bağıran “Sarhoş Cemil” karakterini canlandıran yılların usta tiyatro ve sinema sanatçısı Uğurtan Sayıner’in hem yönetmenliğini hem de oyunculuğunu yaptığı “Tiyatro Reblik” ekibi, Taşucu Festival alanında izleyicileriyle buluştu.

Silifke Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından organizesi gerçekleştirilen “Oğlum Bak Git” adlı tiyatro oyunu, izleyicilerine unutulmaz bir gece yaşattı. Genç yaşlı herkes gülerken eğlendi, eğlenirken düşündü.

TAŞUCU SAKİNLERİ YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Başkan Yardımcıları Zarif Korkmaz, Ömer Savar ve Abdullah Yılmaz’ında beğeniyle izlediği program ilçe halkı ve Taşucu sakinleri tarafından yoğun ilgi gördü. Vatandaşlar Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut’a teşekkürlerini ileterek, sosyal ve kültürel etkinliklere vermiş olduğu önemden dolayı ayrıca tebrik ettiler.

Program sonunda açıklamalarda bulunan tiyatro oyuncusu Uğurtan Sayıner, ‘50 yıldır tiyatronun içerisindeyim.

Büyük şehirlerde tiyatro bitiyor. Eskiden 4 ay sonrasına bilet satılırken, şimdi tiyatroya gidecek insan bulmak çok zor ve onun içinde Şehmuz Yalçın kardeşimle kafa kafaya vererek Tiyatro Reblik grubunu kurduk ve artık Anadolu’ya açılarak insanların ayağına gidip hizmet veriyoruz. Taşucu sakinleri ve Silifke halkı bizleri çok iyi ağırladı. Kendilerine yürekten sevgi ve saygılarımı sunarken, bizleri sizlerle buluşturan Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Turgut’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

TURGUT, ‘EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Tiyatronun sonunda Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, sahneye çıkarak tiyatro ekibine plaket ve çiçek takdim etti. Başkan Turgut, ‘Kültürel gelişmeyi sağlayan gizli güçlerden biri de tiyatrodur; öyle ki sanatsal yaratıyı en etkin biçimde topluma aktaran bir araç durumundadır. Tiyatro görevini yaptığı kadar, toplumu ortak komplekslerinden arındırır, onlara gerçek düşünce erkini ve özgürlüğünü sağlar.

Sosyal ve kültürel değerlerin hepsine önem veren Silifke halkımızı bugün tiyatro ekibiyle bir araya getirmekten büyük bir onur ve mutluluk duydum. Yeni yetişen neslimiz gerçekten daha bilgili, kültürlü, çağdaş ve kültürel değerlerine önem veren bir topluluk olacaktır. Emeği geçen Kültür Müdürlüğümüze, tiyatro ekibimize ve siz değerli davetlilerimize yürekten teşekkür ediyorum’ dedi.

 


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)