Silifkeliler Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor

559 kez okundu 23 Tem. 2016 (12:33)

Silifkeli vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün darbe girişimine tepki göstermeye ve demokrasi nöbetine devam ediyor.


Silifkeliler Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor

Göksu Parkında AK Parti Teşkilatı çadır kurarak demokrasi nöbetine katılanlara sıkma börek ayran ve tatlı ikram etti. İstiklal Marşının okunması ve Demokrasi şehitleri için okunan Kuran-ı Kerim ile program devam etti.

Kaymakam Şevket Cinbir, halka hitaben yaptığı konuşmada, darbecilere milletin gerekli dersi verdiğini belirterek, “Milletimiz sokağa çıkmasaydı geçmiş darbeler gibi başarılı bir darbe olacaktı. Sizler sayesinde hiçbir darbeci bundan sonra darbe yapmaya niyetlenemeyecektir. Halkımızın bu cesur ve kahramanca tavrı karşısında inanıyorum ki artık darbeler dönemi ebediyen kapanmıştır. Sevgili Silifkeliler, bu demokrasi nöbetine göstermiş olduğunuz duyarlılıktan ve demokrasiye olan inancınızdan dolayı hepinizi ayrı ayrı sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Burada tabi en büyük pay demokrasi şehitlerimizin ve gazilerimizindir. Sizlerin huzurunda, bizlere bu demokrasi şölenini yaşatan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Halkımızı meydanlara davet ederek, darbecilere karşı halkımızın güçlü bir darbe indirmesini sağlan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve bu çağrıya duyarsız kalmayarak meydanları dolduran, bütün halkımızı ve siz Silifkelilere şükranlarımı sunuyorum. Demokrasiye sahip çıktığınız. Nöbetimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın yeter demesine kadar devam edecektir. Bütün milletimize bir kez daha geçmiş olsun diyor ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mustafa Çetin ise, “Bugün olduğu gibi bundan böyle de halkımız asla darbelere geçit vermeyecektir. Halkımız, kendi devletine, kendi milletine, kendi ülkesine sahip çıktığını göstermek için burada nöbet tutuyor. Bizler de onlarla birlikte nöbet tutuyoruz. Halkımızın bu heyecanı ve gücüyle aynı zamanda yüce Allah’ın da izniyle bu darbe püskürtülmüştür. Püskürtülmeye de devam edecektir. Biz, darbe tehlikesi geçinceye kadar ilçemizin sokaklarında nöbet tutmaya devam edeceğiz. Bugün bizleri burada yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)