Silifke'de Uygulamalı Girişimcilik Kursu

427 kez okundu 24 Kas 2016 (08:41)

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 25 kursiyerin katılımıyla uygulamalı girişimcilik kursu başlatıldı.


Silifke'de Uygulamalı Girişimcilik Kursu

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ile İŞKUR tarafından yapılan protokol kapsamında ilçede 2 ayrı grup halinde uygulamalı girişimcilik kursu açıldı.

Eğitimi veren Toros Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kamuran Öztop, yaptığı açıklamada, eğitimin 18-21 Kasım'da 32 saatlik programla gerçekleştirileceğini bildirdi.

Bu eğitimi başarıyla tamamlayan girişimcilerin KOSGEB'in girişimcilik destek programı kapsamında yer alan yeni girişimci desteğinden faydalanabileceklerini ifade eden Öztop, "KOSGEB tarafından 32 saatlik uygulamalı girişimcilik kursunda kursiyerler, girişimcilik destek programı, iş birliği, güç birliği destek programı, KOBİ destek programı, inovasyon ve endüstriyel uygulama destek programı, teknolojik ürün tanıtımı ve pazarlama destek programı kursiyerlere anlatılacak. 32 saatlik eğitimden sonra her bir kursiyer birer iş yeri sahibi olacaklar." diye konuştu.

Öztop, projesi KOSGEB tarafından onaylanan girişimcilerin 50 bin lira hibe ve 100 bin lira geri ödemeli kredi olmak üzere toplam 15


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)