Silifke'de Çadırlarda Ekonomik Tatil Keyfi

4206 kez okundu 22 Ağs 2014 (11:08)

Turistik konaklama tesisleri yerli turisti çekebilmek için cazip fırsatlar sunarken, Akdeniz sahilleri, ''Çadır Turizmi''ni tercih eden ailelerin yoğun ilgisini çekiyor.


Silifke'de Çadırlarda Ekonomik Tatil Keyfi

Silifke ilçesine bağlı Atakent Mahallesindeki Kapızlı Kamp alanında vatandaşlar, turistik tesislere göre daha ekonomik olduğunu düşündükleri çadır turizmine büyük ilgi gösteriyorlar. Düşük gelirli aileler, kiraladıkları çadırları, sahil bandındaki alanlara kurarak, ekonomik tatil yapmanın tadını çıkarıyorlar.

Doğu Akdeniz'in en büyük çadırlı kamp bölgelerinden olan Kapızlı kamp alanında kurulan çadır sayısında önceki yıllara göre büyük artış olduğu gözlendi. Kapızlı kamp alanı, adeta gurbetçi ve yerli kampçıların ilgi odağı oldu. Tatillerini çadırda geçirmek isteyenlerin sayısının çok fazla olması nedeniyle, talepleri karşılamak için kamp alanlarında gerekli tedbirlerin alındığı belirtildi.

Özellikle Adana, Mersin, Kayseri, Kahramanmaraş ve Gaziantep’ten gelen tatilciler, yaklaşık 1 ay burada tatil yaptıklarını, elektrik ve su dahil günlük 10 ila 15 lira arasında bir ücret ödediklerini, bunun da kendileri için çok makul olduğunu belirtti.

Silifke Belediyesi Şirketi Müdürü Ahmet Şimşek, yaptığı açıklamada, Atakent’in Doğu Akdeniz'in en büyük çadırlı kamp bölgelerinden biri olmaya başladığını kaydetti.

Otel, motel ve pansiyon fiyatlarıyla kıyaslandığında çadırlı kamp yapmanın çok ucuz olduğunu ifade eden Şimşek, ''Bir kişi otelde kalacak olsa sadece oda fiyatı 70 ile 150 TL arasında değişiyor. Halbuki çadırlı kamp yapmak istese bir ailenin günlüğü daha az tutuyor. Bu yönden bakıldığında çadırlı kamp yapmak daha ucuza geliyor. Bu da dar gelirli tatilciler için büyük bir fırsat yaratıyor'' dedi.

Kamp yerlerinden yararlanan düşük gelirli aileler de çadırla tatil yapmanın turistik tesislere göre daha ekonomik olduğunu belirtip, çeşitli kentlerden gelen tatilcilerle tanışarak yeni dostluklar edinme fırsatı bulduklarını söylediler.

 


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)