Silifke Tso Üyeleri Tobb’Un Bilgilendirme Seminerine Katıldı

1846 kez okundu 18 Mrt. 2015 (09:27)

Hisarcıklıoğlu “Dünya ekonomisi artık şehirlerde dönüyor”


Silifke Tso Üyeleri Tobb’Un Bilgilendirme Seminerine Katıldı

TOBB Başkanı M.Rıfat Hısarcıklıoğlu, seminerde yaptığı konuşmada, “Dünya ekonomisi artık şehirlerde dönüyor”

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri 13-15 Mart 2015 tarihinde TOBB de yapılan Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine katıldılar.

Döviz Kurları, Faiz, Borsa, Türkiye Ekonomisindeki Dönüşüm, Ticari Uyuşmazlıklar ve Arabuluculuk, İhracatta 5NK1K ve Kişisel Gelişim konularında Eğitime tabi tutuldular.

Seminerde bir konuşma yapan ve Birlik ve Beraberlik Üzerinde duran TOBB Başkanı M.Rıfat Hısarcıklıoğlu " Huzurlu ve mutlu yaşayabilmek için hepimizin zenginlikten pay alması lazım. Hedefimiz kişi başına geliri 25 bin dolara çıkarabilmektir. Kuş alayıyla uçar. Ortada bir başarı varsa bu sadece benim değil. Hep birlikte hareket edebilmemizden kaynaklanıyor” dedi. Çekirdek olmadan meyvenin oluşmayacağı örneğini veren Hisarcıklıoğlu, iş dünyasında, TOBB un Kurumsal Yapısı, Çekirdek Oda ve Borsa meclislerimizdir. Sizler gördüklerinizi, kendinize kattıklarınızı ve vizyonunuzu aktarmak durumundasınız. İl ve ilçelerinizin kanaat önderi olarak size çok önemli görevler düşüyor. İnsanların en hayırlısı insana faydalı olandır diyen bir inanıştan geliyorsak, elinizde insanlara faydalı olabilmek için çok önemli bir fırsat var. Bunu iyi değerlendirmemiz lazım” diye konuştu.

Herkesin farklı görüşlerinin bulunmasının gayet doğal olduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, “Hepimiz farklı farklı düşüneceğiz. Önemli olan bu düşünce zenginliğinden bir ortak akla ulaşabilmek. Sonra o ortak akıl etrafında buluşup, şehrimiz için ilçemiz için tek yumruk olabilmeliyiz” ifadesini kullandı.

DÜNYA EKONOMİSİ ARTIK ŞEHİRLERDE DÖNÜYOR

Dünyada artık ülkelerin değil, şehirlerin ön plana çıktığını vurgulayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu dünya ekonomisinin yüzde 50’sinin 600 büyük şehirde döndüğünü belirtti. Hisarcıklıoğlu 6 yıl içinde bu oranın yüzde 60’a yükseleceğini kaydetti.

“Bizim görevimiz de ilçemizi, şehrimizi zenginleştirmek” diyen TOBB Başkanı, meclis üyelerini kentlerindeki kalkınma ajanslarının fonlarından yararlanmaya ve proje üretmeye çağırdı. Silifke TSO Başkanı Nurettin Kaynar," Bu seminerin çok yararlı olduğunu, TOBB Ülke Ekonomisindeki katkısına her meclis üyemiz bizzat görerek şahit olmuştur " dedi.

Seminerin güzel geçtiğini ifade eden Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar ise, “Başkanımız Sayın M. Rıfat Hısarcıklıoğlu'nun en kısa sürede Odamızı Ziyaret edeceğini belirtmiştir. Kendisini ilçemizde ağırlamaktan son derece onur duyacağız” dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)