Silifke Ticaret Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Silifke’De Turizm Potansiyelini Ankara’Ya Taşıyacağız.

2838 kez okundu 24 Arl 2014 (16:09)

2011 Yılında Mersin’de 11 Sivil Toplum Kuruluşu tarafından kurulan MEP,İlimizin ekonomik faaliyeti açısından 2023 yılında bulunması arzu edilen hedeflerin belirlenmesine katkı sağlamak;bu hedeflere ulaşmak için de kentteki ortak aklı harekete geçirmek gerek yerel yönetimler,gerekse merkezi hükümet nezdinde etkin bir Mersin Lobisi oluşturarak hedeflere en hızlı biçimde ulaşmayı amaç edinmiş bir oluşumdur.


Silifke Ticaret Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Silifke’De Turizm Potansiyelini Ankara’Ya Taşıyacağız.

Bu Oluşum Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nda 22 Aralık’ta Kentimizde Güç Birliği Sağlamak ve Yerel ve Ulusalda Bölgemizin Sorunlarına Çözüm Bulmak Amacı Toplanmıştır.Toplantıya Belediye Başkanı,Silifke’de bulunan Meslek Odası Başkanları,Siyasi Parti İlçe Başkanları,Kent Konseyi Başkanı ve Mut Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanı ve davet edilmiştir.

Toplantıda,Bölgemizin Sorunları masaya yatırılmış ve bunların çözümü konusunda lobi faaliyetlerinin güçlendirilmesine karar verilmiştir.

-Bölgemizin büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğu,bunun inanç turizmi ile daha da güçleneceğini,bunu Başbakan ve Bakanlar nezdinde gündeme taşınacağı belirtilmiştir.

-Tarımsal alanda yenileşme çalışmalarının ve bunlarda devlet desteklerinden ne oranda faydalanacağının araştırılması gerektiği ve bu desteklerden Bölgemizin daha çok pay almasının sağlanması gerektiği belirtilmiştir.

-Kırobası’nda bulunan Doğal Depolar konusu gündeme gelmiş,TKDK nın bu konuda destekleri olup olmadığının araştırılması gerektiği belirtildi.Bu konuda TKDK Uzmanlarınında davet edildiği bir toplantın yapılmasına,bu toplantının  KIROBASI nda gerçekleşmesine karar verildi. Silifke Ticaret Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Silifke’de Turizm potansiyelini Ankara’ya Taşıyacağız.

Kaynar, Bu kapsamda,İlçelerimizi de kapsayan daha güçlü bir platform haline gelerek kentimizin tüm coğrafi sınırları içersindeki geleceğe yönelik önemli projeler ve vizyoner yatırımlar da güç birliği içersinde davranıp hem yerel yönetimler üzerinde hem de merkezi hükümet üzerinde bir baskı grubu oluşturmak ve etkili bir lobi faaliyeti yapmak hedeflenmiştir.

 MEP Başkanı FERİDUN GÜNDÜZ toplantının çok verimli geçtiğini,Silifke TSO Başkanı NURETTİN KAYNAR’ın ev sahipliğinde geçen bu toplantıda Silifke’nin ve Mut’un da sorunlarına değinildiği ve Yerel ve Ulusalda bu sorunlara çözüm üretileceğini belirtti ve MEP Yönetim Kurulu olarak SİLİFKE TSO ya teşekkür etti.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)