Silifke Ilçesine Bağlı Mara Mahallesinde Karakucak Güreşleri Yapıldı!

4195 kez okundu 28 Ağs 2014 (14:57)

Silifke ilçesine bağlı Mara mahallesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı ve yayla şenlikleri kapsamında Karakucak güreşleri düzenlendi.


Silifke Ilçesine Bağlı Mara Mahallesinde Karakucak Güreşleri Yapıldı!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mara Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı ve mahalle muhtarlığı işbirliğinde bu yıl ilki düzenlenen güreş müsabakalarına Türkiye’nin değişik illerinden gelen yaklaşık 100 sporcu katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Mahalle Muhtarı Fuat Avcı, Dernek Başkanı Şamil Şen ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun izlediği müsabakalar büyük ilgi gördü. 13 ayrı dalda yapılan yarışmalarda dereceye girenlere 500 ila 4 bin lira arasında değişen para ödülü verildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Ata sporu olan güreşlerin vatandaşlar tarafından ilgi ile takip edilmesinin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Karakucak güreşlerinin gelenekleri tekrar hatırlatarak yaşatmak olduğunu ifade eden Kocamaz, gelecek yıllarda da bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)