Silifke Belediyesi Bisiklet Kriteryumu Düzenledi

823 kez okundu 23 May 2016 (10:24)

Silifke’de bu yıl 43’üncüsü düzenlenen Uluslararası Silifke Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında Bisiklet Kriteryumu yapıldı.


Silifke Belediyesi Bisiklet Kriteryumu Düzenledi

Turkcell Güneş Saatçilik'in katkılarıyla düzenlenen bisiklet kriteryumu Atatürk Anıt Meydanında gerçekleştirildi. Dereceye giren sporculara 43. yıl anısına 43 çeşitli hediye verildi. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 250 kişinin katılımıyla düzenlenen bisiklet kriteryumuna bu yıl yaklaşık 400 sporcu katıldı. 2 etapta gerçekleştirilen kriteryum da vatandaşlara ücretsiz dondurma ikramı yapıldı.

Kriteryum sonrası çekilişle hediyeleri veren Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, "43 yıldır kutlanan bu festivaller sayesinde Silifke, adını Türkiye'ye olduğu gibi tüm dünyaya duyurmuştur. Silifke halkı, geçmişine sahip çıkarak bu değerlerini korumuştur. Akdeniz’in incisi olan bu güzel ilçe, tarihi dokusu ve tabii güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Festival dolayısıyla gelen konuklarımız, ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağlamaktadırlar. Geçen yıl Göksu Yılı olarak kutladığımız festivalimizi bu yıl kültürel ve sanatsal ağırlıklı olduğu için Kültür Haftası olarak kutlamaktayız. Kültür haftamız kapsamında düzenlediğimiz Bisiklet Kriteryumuna sponsorluk yaparak katkı sunan Güneş Saatçilik Sahibi Ali Türe ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)