Sandık Var Seçmen Yok

1973 kez okundu 08 May 2015 (15:08)

Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışında yaşayan vatandaşların gümrük kapılarında oy verme işlemleri başladı. Mersin’in Silifke ilçesindeki Taşucu Deniz Limanı Gümrük Kapısına sandık konuldu ancak bugün seçmen gelmeyince oy kullanılamadı.


Sandık Var Seçmen Yok

Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışında yaşayan vatandaşların gümrük kapılarında oy verme işlemleri başladı. Mersin’in Silifke ilçesindeki Taşucu Deniz Limanı Gümrük Kapısına sandık konuldu ancak bugün seçmen gelmeyince oy kullanılamadı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inden Türkiye’ye gelecek vatandaşları bekleyen A 1 Nolu sandıkta henüz oy kullanma işlemi yapılamadı. Gemi ve feribot seferlerinin bugün olmaması nedeniyle bir yoğunluk yaşanmazken yarın Sabah feribot ve gemilerin gelmesi ile bir yoğunluğun yaşanacağı bildirildi.

YSK’nın söz konusu düzenlemelere ilişkin kararına göre, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların gümrük kapılarında oy verme işlemi 8 Mayıs’ta saat 08.00’den itibaren başlayacak, 7 Haziran saat 17.00’ye kadar sürecek.

Filo Denizcilik Şirketi çalışanı Cemal Önal feribot ve gemilerin bugün geceden itibaren Girne’den çıkıp Cumartesi sabahı Taşucu limanında olacağını belirterek, “Şu an gemi ve feribotların olmaması nedeniyle Taşucu limanında bir yoğunluk yok. Taşucu limanına sandık konuldu ancak yolcu olmadığı için oy kullanan yok” dedi.

Taşucu gümrüğüne konulan A 1 No’lu sandıkta oy kullananlar için seçimin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni eden Oğuzhan Alpman ise, “7 Haziran genel seçimleri başladığından limanımıza sandıklar konuldu. Ancak, yolcu olmadığı için oy kullanılmıyor. Cumartesi sabahtan itibaren bir yoğunluğun olacağını düşünüyoruz. Şu an sandık var seçmen yok” diye konuştu.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)