Mersin'de Bostan Patlıcan Bir Tanesi 1 Kilo 800 Gram

2999 kez okundu 20 Eyl 2014 (08:51)

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu Mahallesi'nde yetiştirilen 1Kg 800 gramlık bostan patlıcanı görenler hayretler içerisinde kalıyor.


Mersin'de Bostan Patlıcan Bir Tanesi 1 Kilo 800 Gram

1,5 dönümlük arazide ürettiği bostan patlıcanın 1 tanesi 1,5 kg gelirken, tüketicilerin ilgi odağı oluyor.

Bostan patlıcanları kendi bahçesinde yetiştirdiğini belirten Hasan Hüseyin Çetin, "Patlıcanların iriliğini gören tüketiciler şaşkınlıklarını dile getiriyor. Patlıcanın 1 tanesi 1 ila 1,5 kg arasında değişiyor. Şu an ancak Silifke çevresinde pazarlarda satmaktayım. Patlıcanlarımın fotoğrafını çekip internete yükledim. Şimdi hem yurt içi hem de yurt dışından talep alıyorum” dedi.

Silifke ve Taşucu pazarında patlıcanları satışa sunduğunu belirten Çetin, "Bu patlıcanlara büyük rağbet var. 8 yıldır bu patlıcanlardan yetiştiriyorum. Her toplamada 1 tona yakın patlıcanlardan topluyorum. Tüketiciler iriliğine bakıp acıdır endişesi taşımadan patlıcanı alıyor, endişesi olan kişilere ise keserek bir dilim ikram edip tattırıyorum” dedi.

Özellikle Almanya'dan talep olduğunu belirten Hasan Hüseyin Çetin, "Patlıcanımız oldukça lezzetlidir. Görüntüsü alışılmışın dışında irilikte ama ürünü bilen gelip alıyor. Özellikle kadınlar közleyip kış mevsiminde yemek için buzdolabında saklıyorlar. Önümüzde ki sezon patlıcan üretimini genişletmeyi düşünüyorum. Kilosunu 1 TL'den satıyorum” diye konuştu.

Taşucu Mahallesi'nde pazar yerinde satışa sunulan patlıcanlar tüketicilerin ilgi odağı oluyor.

(İHA)


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)