Mersin Büyükşehir Basında Yemekli Tanıtım Hizmetleri

2205 kez okundu 05 Ağs 2015 (15:53)

Mersin Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve Silifke'de görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri Örenköy'de bir araya geldi.


Mersin Büyükşehir Basında Yemekli Tanıtım Hizmetleri

Silifke'de görev yapan basın mensuplarıyla tanışan Mersin Büyükşehir Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hamit Küçükbatır, her zaman basınla iç içe olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi.

 

ARICI, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Erkan Aracı, şunları söyledi:

Silifke'de Taşucu mahallesi 19 Mayıs caddesi 1 km. ve merkez Saray mahallesinde 1,5 km. sıcak asfalt çalışması yapmaktayız. Bunun yanında Silifke'nin kırsalında hizmet vermekle beraber ilçe merkezinde Atatürk ve Celal Bayar caddelerinde hem kaldırım hemde sıcak asfalt çalışmamız devam etmektedir. Şehir stadyumunun orada bir daralma vardı, genişletme çalışmamız aralıksız orada da devam ediyor. Bunlar Fen İşleri Dairesi Başkanlığı çalışmalarımız.

Bunların yanında çevre koruma olarak 7 tane aracımızla Silifke'de gece gündüz ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Yeterlimiyiz yetersiziz, basın mensupları olarak sizlere de şikayetler geliyordur. Nedeni Silifke'de havzaların olması, kuş cenneti Göksu deltasının olması, bataklıkların çok olması. Ama gelecek yıl dersimize daha çok çalışacağız. Halimiz var çalışmalarımız devam ediyor. Ulaşım Dairesi olarak otogarımız ve diğer çalışmalarımız devam ediyor. Veterinerlik, mezbahane ve mobil mezbahane çalışmalarımız devam ediyor. İtfaiye Daire Başkanlığımızla koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Yakın zamanda yeni bir itfaiye aracımız da gelecek. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı hasta nakli için hasta nakil ambulansımız Silifkemize hizmet veriyor. Destek hizmetlerinde güvenlik hizmetlerinde çalışmalarımız devam ediyor. Zabıta dairesi olarak Büyükşehir Belediyemizin Zabıta amirliği var, Silifke'de üç zabıtamız var, inşallah önümüzdeki günlerde bunların sayısı arttırılacak. Sosyal hizmetler olarak gerekli çalışmalarımız devam ediyor. Taziye ekibimizle de Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz adına cenaze evlerine gidip halkımızın acısını paylayış üstümüze düşen manevi görevlerimizi de yerine getiriyoruz."


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)