Mahallelerimizi Gölet ve Tarımsal Sulama ile Tanıştıracağız

742 kez okundu 24 Haz 2016 (11:01)

Mersin Bölge Sulama Kooperatifleri Birliği Başkanı Ersin Akdoğan, “Amacımız Mahallelerimizin bütün verimli arazilerini sulanarak ekonomiye katkı sağlamaktır” dedi.


Mahallelerimizi Gölet ve Tarımsal Sulama ile Tanıştıracağız

Gölet ve tarımsal sulama çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini ifade eden Akdoğan, “DSİ tarafından Evkafçiftliği Mahallemizin gölet projesini onaylattık. Ayrıca Çamlıbel Mahallemize Bölge birliği olarak gölet çalışmamızı yaptık. Mahallelerimizi gölet ve tarımsal sulama ile tanıştıracağız Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

GÖLEDİN EN KISA SÜREDE YAPILMASI İÇİN İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Bölgenin çok verimli tarım arazilerine sahip olduğunu belirten Akdoğan, “Evkafçiftliğine yapılacak olan Gölet ve tarımsal sulama ile birlikte hem üretim artacak hem de Ülke ekonomisine büyük katkı sağlanacaktır. Göledin en kısa sürede yapılması için takipçisi olacağız” dedi.

KALKINMA BAKANI VE AK PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLİ LÜTFİ ELVAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Silifke’de gölet projelerinin hayata geçirilmesi için Mersin Bölge Sulama Kooperatifleri Birliği olarak büyük bir katkı sağladıklarını belirten Akdoğan, “Projelerimizin onaylanmasında büyük bir çaba sarfettik. Mersin Bölge Sulama Kooperatifleri Birliği olarak Silifke’nin 23 mahalle muhtarını da yanımıza alarak Adana DSİ 6. Bölge Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyaretimiz çok olumlu geçti. Durumu Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a ilettik. Sağolsunlar büyük bir katkı sunarak Gölet projemizi ihaleye çıkardılar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

MAHALLELERİMİZİ GÖLET VE TARIMSAL SULAMA İLE TANIŞTIRACAĞIZ

Mersin Bölge Sulama Kooperatifleri Birliği Başkanı Ersin Akdoğan, “Evkafçiftliği ve Çamlıbel Mahallelerimizin ardından Mut-Çömelek Mahallemize gölet, Kıca Mahallelerimize tarımsal sulama kazandıracağız” dedi.

“Mahallelerimizi gölet ve tarımsal sulama ile tanıştıracağız” diyen Ersin Akdoğan, “Mersin Bölge Sulama Kooperatifleri Birliği Tarımsal Sulamadaki çalışmaları ve izlediği yol ile tarıma suyuna ve çiftçisine sahip çıkmıştır. Mersin Bölge Sulama Kooperatifleri Birliğimiz Tarımsal Sulama alt yapısının çevrilmesinde ve modern hale dönüştürülmesinde stratejik planlama ve karar süreçlerinde yer almış ülkemizdeki diğer bölge birliklerine önderlik yapmıştır” dedi.

 

Çamlıbel Mahalle Muhtarı Mehmet Arslan ve Evkafçiftliği Mahalle Muhtarı Mustafa Üredi yaptıkları açıklamada, özellikle yaz aylarında büyük su sıkıntısı çektiklerini belirterek, “Kuraklık nedeniyle özellikle yaz aylarında su gözlerimiz azalıyor hatta bir çoğu kuruyor. Bu nedenle vatandaşlarımız 10 günde sulaması gereken arazisini 2 ay gibi bir sürede sulamak zorunda kalıyor. Bu da verimli ürün alınmasına engel oluyor. Su olmadığı için verim olmuyor, verim olmadığı içinde köylü kazanamayınca şehre göç etmek zorunda kalıyor. Yapılacak olan bu göletle birlikte genç nesli tekrar köyde tutabileceğiz. Emeği geçen herkesten Allah Razı olsun” dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)