Lütfi Elvan Dan, Vali, Kaymakam, ve Bürokratlara Uyarı

617 kez okundu 12 Mrt. 2016 (13:54)

Mersin Milletvekili Başbakan yardımcısı Lütfi Elvan, Vali, Kaymakam, ve Bürokratlara Uyar


Lütfi Elvan Dan, Vali, Kaymakam, ve Bürokratlara Uyarı

ELVAN, BİZİMLE KOŞMAK İSTEYENLER KALACAK KOŞMAK İSTEMEYENLER GÜLE GÜLE..

 

Mersin Milletvekili Başbakan yardımcısı Lütfi Elvan, Mersin ve ilçelere yapılacak yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu Elvan, Mersin'i Antalya'ya bağlayan yolun bir an evvel tamamlanmasını istiyoruz, tamamlanan 4 tünelden 3'ünün trafiğe açılmıştır. Aydıncık Şehir Geçişi Projesinin ihalesini yaptık, Akdeniz Sahil Yolu çerçevesinde Aydıncık-Anamur arasındaki güzergahta da gereken bütün ihalelerin gerçekleşti ve değerlendirme süreci devam etmektedir.
SERBEST BÖLGE GENİŞLİYOR
Silifke-Mut-Karaman yolunun ihalesi yapıldı fakat bu konudaki sürecin itiraz nedeniyle henüz tamamlanmadı. Silifke-Mut arasında örnek bir bölünmüş yol yapacağız,2016 yılında proje çalışmaları tamamlandığında yapım ihalesi baslayacaktır.
Mersin Serbest Bölgesi'nin genişletilmesi amacıyla 334 dönüm arazinin kamulaştırılması konusunu Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş gereken desteği verecek, "Bir de Serbest Bölgeler Kanunumuz var şu anda Meclis gündeminde. Bu, önümüzdeki hafta değil de ondan sonraki hafta komisyonda görüşülmeye başlayacak. Serbest bölgeleri çok daha cazip hale getiren kanun tasarımız'' Mersin'de iyi tarım uygulamaları konusundaki projeyi takip edeceğiz
"1 MİLYON LİRALIK YARDIM YAPILDI"
Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da terör nedeniyle esnaf bağlantılarının kopması ve ödemelerin yapılamaması nedeniyle oluşan zararın giderilmesi için çalışma yapıyoruz, "Oradaki hem vatandaşımızı, hem de esnafımızı rahatlatacak önlemleri alıyoruz, çok sayıda önlemlerimiz var. Bunları peyderpey uygulamaya koyduk, önümüzdeki günlerde daha da uygulamaya koyacağız. Bu konuda en ufak bir tereddüdünüz olmasın. Mersin'e söz konusu ilçe ve bölgelerden gelen ailelere destek veriyoruz ,Valiliğin şu ana kadar 1 milyon liralık yardım yapmıştır, ihtiyaç olursa destek vermeye devam edeceğiz.
TAŞUCU LİMANI
Taşucu Limanı'na yönelik engel teşkil eden kısımlar ortadan kaldırılmıştır, bu konuyu gelecek hafta Özelleştirme İdaresi Başkanı ile görüşeceğim. Şu anda Taşucu Limanı ile ilgili Özelleştirme İdaresi ile ilgili işlerimiz kaldı. Önümüzdeki hafta Özelleştirme İdaresi ile de görüşeceğiz. İyi yolda gidiyoruz Taşucu Limanı ile ilgili. Zor olan işin yüzde 80-90'lık kısmını hallettik.
Mersin'de "ihtisas OSB" çerçevesinde başvuruda bulunduk , bunun tamamlanmasıyla Mersin'e büyük bir OSB kazandırmış olacağız.
MERSİN LİMANI İÇİN BÜYÜK MÜJDE
Türkiye'ye yabancı sermaye girişinin 2015 yılında 2014'e göre yüzde 30'un üzerinde artış göstermiştir, Türkiye halen bu konuda cazibe merkezidir. Türkiye'nin yatırım ortamının iyileştirilmesi için atılması gereken adımları belirledik, bu konudaki önlem ve teşvikleri içeren bir paket hazırlayıp kısa süre içerisinde TBMM'ye sevk edeceğiz.
Hassa Tüneli yıllardır konuşulan zor bir proje , bunun Mersin'in gelişmesine bir engel teşkil etmediğini biliyoruz ancak uzun vadeli bir proje.
Mersin Limanı, Akdeniz havzasında, Ege de dahil, dünyanın en önemli transit merkezlerinden bir tanesidir. Hükümetimiz "üç büyük denizde üç büyük liman" hedefine sahiptir. Karadeniz'de Filyos Limanı, Ege'de Çandarlı Limanı, Akdeniz'de ise Mersin Konteyner Limanıdır.
Mersin Limanı ile kent merkezi arasındaki ulaşım sorununun bir an evvel aşılması için çaba harcıyoruz.
BÜROKRATLARA UYARI
"Biz koşmak istiyoruz, bizim için zamanın önemi çok fazla. Gerçekten ağır aksak giden, bize ayak uyduramayan arkadaşlar olursa zaman zaman şikayetlerimizi ilgili bakanımıza aktarıyoruz ve gerekli değişiklikleri de yapıyorlar. Kimin geldiği benim için önemli değil, şu olsun, bu olsun. Benim için önemli olan tek bir şey var, liyakat sahibi olması, çalışkan olması, işini takip etmesi, makamında oturmaması, gece gündüz proje peşinde koşan, işini yapmaya çalışan bürokrat olması. Tek kriter budur. Onu yaptığı ölçüde biz de sonuna kadar o bürokratlarımızın arkasında oluruz ama bize ayak uyduramayan, yaşadık birkaç tane, belki sizler de o yapılan değişiklikleri görmüş olabilirsiniz, bir iki kurumda değişiklik tarzında tasarrufları oldu bakanlarımızın. Biz hızlı hareket etmelerini istiyoruz, iyi insan olması yetmiyor, çalışkan, üretken olması, konulara hakim lazım." Bürokratların başını yastığa koyduğunda yürüttükleri projeleri düşünmesi gerekir, bu tür makam ve mevkiler fedakarlık gerektirir. Şu siyasi parti, bu siyasi parti yaklaşımı içerisinde olmadım, olmam da


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)