Kaymakam Şevket Cinbir, Birlik ve Beraberliğimizi Bozmayalım

724 kez okundu 09 Eyl 2015 (13:12)

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, son günlerde yaşanan terör olayları ve şehitlerimiz nedeniyle sokaklara inen halkı sağduyulu olmaya davet edip, “Türk milletinin en büyük güç kaynağı birlik ve beraberliğidir” dedi.


Kaymakam Şevket Cinbir, Birlik ve Beraberliğimizi Bozmayalım

Birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek tahriklerden vatandaşlarımızın sakınmasının son derece önemli olduğunu vurgulayan Cinbir, “Birileri yüreğimizi yaktı, yüreğimize kor düşürdü diye birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek tahriklerden vatandaşlarımızın sakınması son derece önemli. Şehitlerimizin ruhunu incitmememiz lazım. Onlar bu topraklarda bu vatanın bölünmez bütünlüğü için can veren aziz şehitlerimiz. Onların ruhunu incitmeyecek şekilde, onlara yakışır, onlardan aldığımız mirasa uygun hal ve hareket içinde olmamız gerekir. Bundan sonraki süreçte de bütün vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya davet ediyorum ve rica ediyorum acımızı yaşayalım” dedi.

Kaymakam Cinbir, açıklamasının devamında, “Ülkemizde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşanan terör olayları nedeniyle annelerin, babaların evlatlarını şehit verdik. Bu şehitlerimiz o anne babaları olmakla birlikte aziz Türk milletinin de evlatları. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için mücadele ederken evlatlarımızı, kardeşlerimizi şehit verdik. İçimiz yanıyor, her birimizin yüreğine kor duştu. Acılarımız var, üzüntülerimiz var. Vatandaşlarımız da terör olaylarını protesto etmek amacıyla teröre protosta yürüyüşü yaptı. Vatandaşlarımızın son derece sağ duyulu olmasından dolayı mutlu olduk. Bazı kesimler tarafından provoke edilen bazı gençlerimiz bazı vatandaşlarımız maalesef bir işyerine verdi. Bu zarar o işyerine verilen zarar değil, bu zarar birliğimize beraberliğimize verilen zarardır. Bu ülkede yaşayan doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine lazıyla, çerkeziyle, kürdüyle, yörüğüyle, türkmeniyle, tatarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz ecdadımızın bütün evlatları Türk milletini oluşturuyor. Dolayısıyla biz bir milletiz. Kader birliğimiz var Çanakkale’yi birlikte geçilmez yaptığımız, Kocatepede birlikte haykırdığımız, Maraş’ı birlikte kahraman yaptığımız, Antep’i birlikte gazi yaptığımız, Urfa’yı birlikte şanlı yaptığımız bir milletiz. Geçmişte bizi bu Anadolu topraklarından söküp atmaya çalışan odaklar emellerini gerçekleştiremedi. Bu emellerinden vazgeçmediklerini de görüyoruz. Yaşanan terör olayları da bize bunu gösteriyor. Türk milletinin en büyük güç kaynağı birlik ve beraberliğidir. Bu millet bütün tarihinde bütün farklılıklarını zenginlik olarak görebilmiş, yaratılanı yaratandan ötürü seven bir kültüre sahip. Farklılıklarını zenginlik olarak görüp oluşturduğu birlik ve beraberliğiyle dünya imparatorluğu kurmuş bir millet. Ve dünyaya sevgiyi, adaleti, insanlık değerlerini taşımış ve bunu yaparken de kopardığı bir üzüm salkımı yerine altın takacak kadar başkasının malına karşı saygılı olmuştur. Hakka, hukuka riayet etmiştir, kimsenin malını talan etmemiş, gasp etmemiştir, kadına el uzatmamıştır, çocukları katletmemiştir, yaşlılarla bir problemi olmamıştır. Çanakkale savaşlarında çatışmalar durduğu zaman karşıdaki yaralı askere yardım edecek kadar da bu milletin evlatları, bireyleri merhametlidir. Kıramaz, dökemez, dağıtamaz” dedi.

 

26 yıldır kaymakamlık yaptığını, 1994-1999 yıları arasında da Güney Doğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde terörün en şiddetli olduğu dönemlerde, terörün en şiddetli olduğu ilçelerde görev yaptığını ifade eden Cinbir, “Bize yakışan, bu millete yakışan edep, terbiye, kültür, örf ve adetlerimiz neyi gerektiriyorsa onu yapalım. Birliğimizi, kardeşliğimizi bozmayalım, metanetli olalım. Acılarımızı yaşayalım, paylaşalım ve o asıl bombalarla, mermilerle elde etmek istedikleri hedefe ulaşmalarına müsaade etmeyelim. Bu milletin birliğini ve kardeşliğini bozamasınlar. Bu ülkede operasyon yapamasınlar, bu ülke insanını birbirine düşüremesinler ve bu ülke insanı onların o emellerine inat birbiriyle daha sıkı kucaklaşsın, birbirine koşsun, birbirini anlamaya, hissetmeye, duymaya, tanımaya gayret etsin. Birbirimizi hep beraber tanıdığımızda, hissettiğimizde, duyduğumuzda inanın bu milletin geleceği çok güzel olacak. Tabiki zor bir süreçten geçiyoruz. O şer odaklarının bu ülkeyi bölmeye, parçalamaya çalışan, geçmişten beri bu ülke üzerinde var olan emellerini gerçekleştirmek isteyen güçlerin taşeronluğunu yapan eli kanlı terör örgütüyle uluşmaya çalışmalarına müsaade etmeyelim. Bunun için hep sağduyulu olalım, bize yakışanı yapalım.” Dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( 2 yorum yapıldı )Yılmaz Çömez

Var var Özür paylaştım


Yılmaz Çömez

Yüksel bey merhaba kaymakam beyin haberini paylaşmak için facebook veya twitter amblemleri yok