Kadının El Emeği Silifke’De Değer Kazanıyor

601 kez okundu 04 Ağs 2016 (11:25)

Silifke Belediyesi tarafından Türkmen Güzeli Parkı’nda faaliyette bulunan Kadın El Emeği Pazarı, hanımlar tarafından büyük ilgi görüyor. Pazarda birbirinden çeşit kadın el işleri ve el emeği süs eşyaları sergilenmeye devam ediyor.


Kadının El Emeği Silifke’De Değer Kazanıyor

Kadınların beceri, birikim ve göz nuru ile ürettikleri eşyaları değerlendirebilecekleri ve aile ekonomisine katkı sağlayabilecekleri “Kadın El Emeği Pazarı” Anıt Civarı Türkmen Güzeli Parkı’nda hizmet veriyor.

Silifke’de uzun süredir devam eden sosyal proje, bu tabloyla ilk kez karşılaşanlar için tebessüm oluştururken, el emeği pazarı haftanın her Pazartesi ve Cuma günleri açık oluyor. Kentin farklı bölgelerinde ikamet eden kadın vatandaşların el emeklerini sergiledikleri pazar, izleyenlerce hayranlık uyandırıyor. Ayrıca pazarda, kadınlara has dantel işlemelerden farklı motiflere, yazlık ve kışlık giyeceklerden süs eşyalarına kadar birçok model ürün sergileniyor.

Yaz ayları satış yapmaktan sıkıntıları olmadığını söyleyen kadın üreticiler, projenin insanların ilgisini çektiğini, sıcak bir ortam oluştuğunu ve alışverişlerin bu ortamda yapıldığını ifade ediyor.

“SİLİFKE BELEDİYESİ OLARAK İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ”

İlçe genelinde vatandaşların yeni projeleri ve yapılan hizmetleri beğeniyle karşıladığını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “İlçemiz artık o eski kabuğundan çıkarak yeniliklere açık bir şehir merkezi haline geliyor. Uyguladığımız ve yapmakta olduğumuz projeler sayesinde vatandaşlarımız artık hizmetlerin nasıl ve ne şekilde yapıldığını biliyorlar ve görüyorlar. Bunlardan bir tanesi olan sosyal sorumluluk projemiz Kadın El Emeği Pazarı ilçemizde yoğun bir rağbet gördü.

 

Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayata katılımı ile özgürleşmesini sağlamaya yönelik yaptığımız bu proje sayesinde kadınlarımız el emeği, göz nuru ile ürettikleri ürünlerini değerlendirerek kazanç sağlayabiliyorlar. Böylece aile bütçesine katkı sağlayıp, ekonomik özgürlüklerini kazanacakları bir pazar imkânı oluşuyor. Hanımlarımız ürettikçe getirdikçe ve talep oldukça devam edecek. Emeği geçen ve katılım sağlayan bütün herkese teşekkür ediyorum” dedi. 


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)