İyilik Sever Vatandaş

3072 kez okundu 04 Eyl 2014 (14:32)

Mersin’in Silifke İlçesinde Halil Gül isimli iş adamı, yazlık dairesini yolda kalan Allah dostları vatandaşlara için ücretsiz açtı.


İyilik Sever Vatandaş

Özellikle yaz mevsiminde bulunduğumuz bugünlerde otel ve motellerin dolu olduğu Atakent mahallesinde belediye binası karşısında bulunan sitede dayalı döşeli dairesini hayrına, allahrızası için hizmete açan iş adama Gül, büyük bir insanlık örneği gösterdi.

Dayalı döşeli dairesinde kalmak isteyen vatandaşlara tek bir şartla evini açan Gül,”evimi sadece zorda ve darda kalmış insanların hizmeti için açtım. Allah dostlarına hayrına hizmete açtım. Kimseden kesinlikle para talep etmiyorum. Tek bir isteğim dayalı döşeli ve temiz halde teslim alınan evi aynı şekilde tertemiz bırakmalarıdır. Böylelikle darda kalan diğer vatandaşların kullanması için hazır durumda bırakmış olacaklardır” dedi.

 

Neden böyle bir şey yaptığını da şu sözlerle ifade eden Gül, “Daha önceleri uzaktan gelen dost ve akrabalarına, yada iş yaptığı firma yetkililerini ağırladığı evinde, site içi yöneticileriyle ters düşmesi sonucu böyle bir karara vardığını, bu nedenle kiraya vermek yerine ihtiyacı olan yolda, darda kalmış, denize girmek için günübirlik gelen fakat otel, motellerde yer bulamayan, yada maddi sıkıntı nedeniyle yer tutamayan vatandaşa, Allah dostlarına hayrına açarak böyle bir eyleme girdiğini kaydetti.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)