Garnizon Komutanı Gözaltına Alındı

702 kez okundu 23 Tem. 2016 (12:28)

FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Silifke Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Özcan göz altına alındı. Silifke Kaymakamlığı ve AK Parti teşkilatının Silifke Kalesinde akşam saatlerinde düzenlediği Demokrasi yürüyüşüne katılan Binbaşı Ali Özcan yürüyüş sonrası göz altına alındı.


Garnizon Komutanı Gözaltına Alındı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Silifke’de gözaltına alınan Binbaşı Ali Özcan Mersin’den gelen bir Albay ve Savcı tarafından Mersin’e götürüldü.

Silifke Kalesinde düzenlenen Demokrasi yürüyüşü etkinliğine katılan Binbaşı Ali Özcan Silifke Kalesinin burçların asılan büyük Türk bayrağının altında bir dakikalık saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşını okudu.

 

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir’in Silifke Kalesinde yapmış olduğu konuşmada, “Bugün burada Silifke Kalesinin burcuna bir Türk bayrağı dikerek yeni bir bayrağı göndere çekerek birlik ve beraberliğimizi pekiştirmiş olmamızı ve Silifkeli tüm vatandaşlarımızın aziz milletimizin gönül gönüle el ele bir ve beraber olduğunu burada tekrar göstermek istedik. Bunun çok sembolik bir anlamı var. Silifke’de göreve başladığımdan bu zaman kadar Silifke Kalesine baktığımda hep daha güçlü, daha büyük Silifke’nin her yerinden bakıldığında görünebilen hep ay yıldızlı bayrağımızı görmek istemiştim. Bu olay bugüne kısmet oldu. Bugün daha önceden dalgalanmaya devam eden bayrağımızı biraz daha büyüttük. Biraz daha yukarıya taşıdık. İçinde bulunduğumuz bu süreç tamamladığında da bütün sıkıntılarımızı bir tarafa bıraktığımızda bu memleketin bölünmez bütünlüğüne göz diken bu milletin birliğine dirliğine, huzuruna, bu milletin mahremine kurşun sıkan ve bu milletin en önemli kurumlarını bu milletin aziz Türk Milletinin tüyü bitmemiş yetimlerin hakları ile biriktirdiği hazinesinden satın aldığı uçaklarla, helikopterlerle, tanklarla bu ülkenin Meclisini bu ülkenin Cumhurbaşkanlığını, bu ülkenin Genel Kurmay Başkanlığını, Özel Hareket Daire Başkanlığını, alçakça bombalayacak kadar canileşmiş insanlıktan uzaklaşmış ve birilerinin uşağı haline gelmiş FETÖ paralel devlet yapılanması terör örgütünün bu ülkenin başına açmaya çalıştığı kalkışma tamamen bertaraf edildiğinde tekrar burada yine buluşacağız. Bu zaman daha büyük bayrağı göndere çekeceğiz. Burada yine İstiklal Marşı söyleyeceğiz. Bu milletin birliğine dirliğine geleceğine evlatlarımızın çocuklarımızın geleceğine dair hayallerine alçakça kurşun sıkan alçakları hainleri bir kez daha lanetliyoruz” konuşmalarını dinledikten sonra göz altına alınan binbaşı Ali Özcan göz altına alındı.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)