Eski Hastane Restore Edilip Hizmete Açılacak

4471 kez okundu 10 Nis 2015 (08:17)

Silifke ilçesindeki atıl durumda bulunan eski hastane binası bu yıl sonuna kadar restore edilerek yeniden hizmete açılacak.


Eski Hastane Restore Edilip Hizmete Açılacak

Yaklaşık 2,5 yıl önce hastanenin yeni binaya taşınmasının ardından atıl durumda olan, camları, pencereleri kırılıp, içerisindeki tesisatları kullanılmaz hale gelen atıl durumdaki binanın yeniden hizmet verilmesi amacıyla AK Parti Silifke ilçe Başkanlığı tarafından yapılan girişimler olumlu sonuçlandı.

AK Parti Silifke İlçe Başkanı Av. Yusuf Türe, başkan yardımcısı Ersin Akdoğan ve yönetim kurulu üyesi Duran Çetin ile birlikte yaptığı incelemenin ardından yaptığı açıklamasında, eski hastane binasının kadın doğum, çocuk, genel cerrahi ve dahiliye polikliniği olarak hizmet verilmesi amacıyla çalışmalara başladıklarını kaydetti.

Atıl durumdaki binanın Kamu Hastaneler Birliğine ait olduğunu ifade eden Türe, ilk olarak depreme dayanıklılık için güçlendirme çalışmasının yapıldığını belirtti.

Önümüzdeki günlerde Kamu Hastaneler Birliğinden gelecek olan bir heyetin depreme dayanıklılık testi yapacağını vurgulayan Türe, bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Binanın depreme dayanıklılığı tescillendikten sonra binanın tadilatının yapılabilmesi amacıyla projesi hazırlanacak. Ödeneğin çıkarılmasının ardından da çalışmalara başlanacak. Tadilat çalışması tamamlanıp binanın hazır hale getirilmesinin ardından ihtiyaç duyulan doktor atamaları yapılacak. Tüm bu çalışmaların ise bu yıl sonuna kadar tamamlanıp hizmete açmayı hedefliyoruz” dedi.

Diş polikliniğin de bu alan içerisinde bulunduğunu anlatan Başkan Türe, diş polikliniği de tadilatı yapılacak binaya taşınacağını belirterek, “Bu bina hizmete girdiği zaman esnaflara da büyük bir canlılık getirecektir. Çünkü hastanenin taşınmasının ardından buradaki esnaflarda büyük bir durgunluk yaşandı. Binanın açılmasıyla da buraya yeniden bir hareketlilik gelecektir” dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)