Doğu ve Batı Akdeniz'in en önemli turizm merkezi Silifke

607 kez okundu 12 Ağs 2015 (12:42)

Dünyada olmayan tarihi güzelliklerinin Silifke de olduğunu vurgulayan Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Cennnet, Cehennem, ve astım mağrası yalnızca bu bölge sınırları içerisinde M.Ö Hiristiyan dünyasının ilk kilisesi Ayetekla kilisesi 5 bin yıllık tarihi mevcut turizmde istenilen sonucu inşallah alacağız dedi.


Doğu ve Batı Akdeniz'in en önemli turizm merkezi Silifke

ız var. Turizm alanlarımızı yatırıma dönüştürme noktasında gayretlerimiz var ve yeni turizm alanları ortaya koyup, buralara turizm yatırımları yapılmasına yönelik çalışmalarımız da devam ediyor."
Roma Katolik Kilisesi'nin lideri Papa 16'ncı Benedict tarafından, 2008 yılının; 'Saint Paul Yılı' olarak ilan edildiğine işaret eden Kaymakam şevket Çinbir, bu noktada kentte yer alan Saint Paul Kuyusu-Kilisesi ve Aya Tekla Kilisesi'nin ilçemizde yer aldığını ve bu nedenle de yeni turizm sezonu ile birlikte kente gelen yabancı turist sayısında artış yaşandığını söyledi. Çinbir, turizmde yaşanılan artışın istenilen ve beklenilen düzeyde olmadığını, ancak bu artışın sadece 2015 yılı için değil, önümüzdeki yıllarda da artarak devam etmesini beklediklerini bununla ilgili çalışmaların da sürdürüleceğini kaydetti.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)