Denizden Çıkan Doğal Su Kaynaklarıyla Serinliyor!

584 kez okundu 15 Ağs 2015 (09:58)

Mersin'in Silifke ilçesinde bulunan Yapraklı koyda, denizle karışan doğal soğuk su kaynağı bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.


Denizden Çıkan Doğal Su Kaynaklarıyla Serinliyor!

Hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıktığı Mersin'de, Silifke'nin Atakent Mahallesi'nde bulunan Yapraklı koydaki doğal kaynak suyu, yerli ve yabancı tatilcilerin akınına uğramaya devam ediyor. Yerli ve yabancı turistler, hem denizin hem de kaynak suyunun tadını çıkarıyor. Özellikle deniz suyu ile kaynak suyunun karışmasından dolayı iki farklı tadı yaşayan tatilciler, sıcak havada serinlemenin keyfini yaşamaya devam ediyorlar.

Yapraklı koya yerli turistlerin daha çok ilgi gösterdiğini belirten Mustafa Turgut, "Yerli turistler burada iki farklı suda aynı anda serinlemenin keyfini yaşayabiliyorlar. Yapraklı koyu tesisleri ile yerli ve yabancı turiste her türlü konforu sağlayabiliyor. Yapraklı koyunun tanıtımı yapılabilirse, buraya daha çok turist gelir. Yapraklı koyun çevresi tarihsel dokularla da büyük dikkat çekiyor. Denizden arta kalan zamanlarını, tarihi yerleri gezerek değerlendiriyorlar. Bizim en büyük sıkıntımız, Mersin'in tanıtımının iyi yapılmaması" diye konuştu.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)