Bayramda Sahiller Doldu Taştı

2969 kez okundu 08 Ekm 2014 (09:46)

Hava sıcaklığının artması nedeniyle sıcaktan bunalan ve denizi tercih eden tatilciler Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Atekent sahiline akın etti.


Bayramda Sahiller Doldu Taştı

Hava sıcaklığının artması nedeniyle sıcaktan bunalan ve denizi tercih eden tatilciler Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Atekent sahiline akın etti.

Kurban Bayramı nedeniyle turistik Atakent Mahallesi sahiline akın eden her yaştan insanların bazıları denize girip serinlemenin ve çeşitli oyun oynamanın zevkini yaşarken, bazıları da şemsiyeler altına veya kumlara uzanıp dinlenmeyi, sahilde gezmeyi, bazıları ise kuma gömülmeyi tercih ediyor. Çocuklar ise denizde hem serinlemenin hem de oyun oynamanın mutluluğunu doyasıya yaşıyor.

Silifke Turizm Derneği Başkanı Ahmet Tarlacı, yaptığı açıklamada, Susanoğlu ve Kapızlı plajlarının yaklaşık 12 kilometrelik kesintisiz bir sahil şeridine sahip olduğunu ve böylesine uzun kumsalı bulunan sahillerin dünyada çok az bulunduğunu kaydetti.

Beldede Haziran ayı başlarında başlayıp, Eylül ayının ikinci haftasına kadar süren turizm sezonu boyunca Türkiye'nin değişik illerinden tatile gelenlerin olduğunu, bunların yanında yabancı turistlerin de tercih ettiğini vurgulayan Tarlacı, gelen tatilcilere ve turistlere aile sıcaklığını hissettirme çabası içerisinde olduklarını söyledi.

Hava sıcaklığının artması ve Kurban Bayramı nedeniyle sahillerdeki doluluk oranının arttığını belirten Tarlacı, özellikle hafta sonları gelen günübirlik tatilcilerle sahillerin dolduğunu söyledi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)