Başkan Turgut, Otel Sahipleri ve Işletmecileriyle Bir Araya Geldi

476 kez okundu 24 Haz 2016 (10:54)

Değişik zamanlarda farklı sektörlerin temsilcileri ile bir araya gelerek talep ve sorunları masaya yatıran Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ilçenin turizm bölgesindeki otel sahipleri ve işletmecileri ile bir araya geldi.


Başkan Turgut, Otel Sahipleri ve Işletmecileriyle Bir Araya Geldi

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda bölgenin turizm ile kalkınmasına yönelik yapılacak çalışmalar ve tesis sahiplerinin beklentileri görüşüldü. Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a Başkan Yardımcıları Ömer Savar, Esen Tuba Tol ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Kafes’te eşlik ederek, tesis sahiplerinin talep ve sorunlarıyla ilgili notlar aldılar.

Silifke’nin doğa harikası güzellikleri, denizi, kumsalları ve tarihiyle turizm kenti olma özelliği kazandığını kaydeden Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “İlçemiz tarımda olduğu kadar, turizmde de iddialı bir bölge. Bölge turizminde yaşanan iniş ve çıkışlar ilçemize olumlu veya olumsuz şekilde yansıyor. Bölgemiz turizmini geliştirmek, kalkındırmak ve ülke gündeminde yaşanan ekonomik kayıptan en az şekilde etkilenmesi için birçok önlemler aldık.

Bunun farkında olarak ilk çalışmalarımızı sahil şeritlerimiz de geçekleştirdik. Atakent sahilimizde temizlik ve düzenleme çalışmaları yaparak, sahillerimizi halkın hizmetine, halkın kullanımına sunmaya çalıştık. Bütün yaz sezonunun yoğun olarak geçtiği diğer Taşucu, Yapraklı, Yeşilovacık, Narlıkuyu bölgelerinde de bu temizlik çalışmalarına özen gösterdik. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde mücadelemizi sürdürmeli ve bu sezonu rahat bir şekilde atlatmalıyız” diye konuştu.

“İLÇE BELEDİYESİ OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞEN TALEPLERİ BİR BİR ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ”

Toplantıda otel sahipleri ve işletmecilerin öneri, istek ve sorunlarını da dinleyen Başkan Turgut, "Toplantıda sektör yetkililerinin taleplerini, isteklerini dinleme şansımız oldu. Onlarla birlikte belirleyeceğimiz yol haritası ile sahil bölgemizin kalkınması için çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Sahil bölgelerinin tanınırlığını artıracak çalışmaları da istişare ortamında yapacağız. Silifke Belediyesi olarak her zaman otel sahiplerimizin ve turizmcilerimizin yanındayız” dedi.

 

Otel sahipleri ve işletmecilerde Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a böyle bir toplantı düzenlemesinden ve kendilerini dinlemesinden dolayı teşekkür ettiler.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)