Başkan Turgut: ‘’Hayırlı ramazanlar diliyorum’’

1339 kez okundu 22 Haz 2015 (11:44)

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut:‘’Sevgi bağlarının daha da güçlendiği, hoşgörünün arttığı bir ramazan ayını daha birlikte karşılamanın mutluluğunu tüm halkımızla birlikte paylaşıyorum.” dedi.


Başkan Turgut: ‘’Hayırlı ramazanlar diliyorum’’

Ramazan ayının insanlığa huzur, hoşgörü ve barış getirmesini dileyen Belediye Başkanı Mustafa Turgut:’’Bu ayların kötü sözden arınma, yetim hakkına el uzatmama, yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, birlik ve beraberlik içerisinde kucaklaştığımız bir ay olmasını diliyorum.

Ramazan ayı, anlam ve önemini Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmesinden ve oruç ibadetinin faziletinden alıyor. Bir kez daha idrak etme mutluluğuna eriştiğimiz ramazan ayı sabır, şefkat, arınma ve mağfiret ayıdır. Bu anlamlı günlerde bölgede yaşanan savaşlar ve akan kardeşkanlarının sona ermesini, tüm islam dünyasının barış ve kardeşliğe geri dönmesini diliyorum. Bir ramazan ayına daha erişmenin huzur ve mutluluğu içerisindeyiz. Kur’an-ı Kerim’in indirildiği ay olan ramazan ayı her şeyden önce oruç ayıdır.

Bu mübarek ayın manevi iklimine uygun olarak ilçemizde en güzel şekilde idrak edilmesi için çeşitli etkinlikler düzenledik. Ramazan ayının tüm islam âlemi ve insanlığa huzur ve barış getirmesini temenni ediyor, tüm hemşerilerime hayırlı ramazanlar diliyorum” ifadelerini kullandı.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)