Başkan Turgut, ‘Göksu Nehri Projesi İçin 100 Trilyon’

5099 kez okundu 11 Ekm 2014 (08:58)

Silifke’nin can damarlarından biri olan Göksu Nehri’nde, Silifke Belediyesi ve Devlet Su İşleri iş birliğiyle bakım ve temizlik çalışmalarına başlandı.


Başkan Turgut, ‘Göksu Nehri Projesi İçin 100 Trilyon’

Göksu Nehri Taşkın Islahı ve Yatak Düzenlemesi projesi kapsamında modern bir yapıya kavuşacak olan nehirde, öncelikli olarak köprüler bakıma alınacak. Geçtiği yerlere bereket götüren Göksu Nehri üzerinde bulunan Taşköprü, Feyyaz Bilgen Köprüsü ve Göksu Köprüsünün Silifke Belediyesi ve Devlet Su İşleri işbirliğiyle bakım ve onarımı yapılarak, vatandaşların hizmetine güvenilir bir şekilde sunulması amaçlanıyor.
Yıllardır bakımsız kalan nehir yatağının temizlik çalışmasının ardından, Göksu Nehri Taşkın Islahı ve Yatak Düzenlemesi projesiyle ilgili çalışmaların yürütülmesine başlanacak.
TURGUT, ‘GÖKSU NEHRİNİ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRECEĞİZ’
Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘115 bin nüfuslu ilçe halkımıza söz verdiğimiz gibi, Göksu akacak ama biz bakmayacağız. Göksu'nun akan suyunu, köprüsünü, tarımını ve turizmini de değerlendireceğiz. Hem tarım hem de turizm için iyi bir gelir kaynağı haline getireceğiz. Biz elimizi taşın altına koymaktan geri durmayacağız.
Göksu Nehri projesini bir bir ve adım adım hayata geçirerek, ilçemizi kentsel dönüşüm ile bambaşka, modern bir ilçe haline getireceğiz. Şu an Belediyemiz ve Devlet Su İşleri işbirliğiyle öncelikli olarak çalışmalarımız, köprülerin bakım ve onarımıdır. Köprümüzü sağlamlaştırma çalışmalarının ardından, nehir yatağındaki adacıkları, ağaçları ve toprak yığınlarını temizleyeceğiz’ dedi.

Başkan Turgut, Projemizi hayata geçirmek için 100 Trilyona ihtiyacımız var. Bu parayı bulmak için dünya bankasıyla görüşmelerimiz devam ediyor. İlk 5 yılda baya yol kat edeceğiz.” dedi. 


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)