Bakan Elvan Şalvar Giyip Limon Hasadı Yaptı

1155 kez okundu 28 Ekm 2015 (11:22)

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Mersin’in Silifke ilçesinde şalvar ve kasket girip çiftçilerle birlikte sezonun ilk limon hasadını yaptı.


Bakan Elvan Şalvar Giyip Limon Hasadı Yaptı

Bakan Elvan, seçim çalışmaları kapsamında Eşi Zeliha Elvan, partisinin Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, Silifke İlçe Başkanı Yusuf Türe, yönetim kurulu üyeleri ve partililerle birlikte Atayurt hal tesislerini gezdi. Hal Derneği Başkanı Ali Türer, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar ve Silifke Ziraat Odası Meclis Başkanı Durhasan Akarca’dan yörede yetişen ürünler hakkında bilgi alan Bakan Elvan, daha sonra limon bahçesine gitti. Şalvar giyip kasket takan Bakan Elvan, çiftçilerle birlikte ilçede yılın ilk limon hasadını yaptı. Bakan Elvan daha sonra hal tesisindeki işçileri ziyaret edip kolay gelsin dileğinde bulunup, sorunları dinledi.

Bakan Elvan, yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarında halkın tüm sorunlarının çözüleceğini kaydetti.

Mersin’in tüm sorunlarını da çözeceklerini ifade eden Elvan, tüm şirket yetkililerinin artık Mersin’e yoğunlaşmış durumda olduğunu ve yatırım yapacaklarını belirtti.

Silifke’nin tarımda önemli bir potansiyele sahip bir ilçe olduğunu vurgulayan Elvan, “Limonda, narenciyede, çilekte Silifke’nin çok önemli bir Silifke’nin çok önemli bir konumda olması gerçekten gurur verici. Çukurova hava limanını inşa etmemizle birlikte kargo uçaklarımızla ürünlerimiz 7-8 günde değil 1,5-2 günde bu ürünlerimiz Rusya’da olacak” dedi.

 

Bakan Elvan daha sonra partisinin ilçe binasını ve esnafları ziyaret etti.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)