Bakan Elvan, 1 Kasım Seçimlerini Tarih Asla Unutmayacak

479 kez okundu 07 Kas 2015 (20:54)

AK Parti Mersin Milletvekili, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 1 Kasım seçimlerini tarih asla unutmayacak dedi.


Bakan Elvan, 1 Kasım Seçimlerini Tarih Asla Unutmayacak

AK Parti Silifke İlçe Başkanı Yusuf Türe ve partililer tarafından karşılanan Elvan, parti binası önünde seçim otobüsünden yaptığı konuşmada, verdikleri destekten dolayı Silifkelilere teşekkür ettiğini kaydetti.

Oy versin ya da vermesin herkese kucak açtıklarını ifade eden Elvan, bundan sonra da kucak açmaya devam edeceklerini belirterek, "O kardeşlerimiz de bizim nasıl ve ne şekilde iş yaptığımızı, neleri gerçekleştirdiğimizi görecekler ve yarın o kardeşlerimiz de bizimle birlikte olacaklar. Sizler gerçekten Türkiye üzerinde oyunların oynandığı, Türkiye'nin bir kargaşa ortamına itilmek istenildiği, istikrarsız bir ortamın yaratılmak istenildiği bir dönemde ülkemize sahip çıktınız. Sizler milletimize sahip çıktınız. 1 Kasım seçimlerini tarih asla unutmayacaktır. Demokrasi tarihimiz, 1 Kasım seçimini altın harflerle yazacaktır, bundan emin olunuz. İşte bu milletin sağduyusu, bu milletin bu ülkeye sevgisi, ülke aşkı, devlet aşkı, millet aşkı, ay yıldızlı bayrak aşkı bundandır" şeklinde konuştu.

Seçim öncesi "AK Parti'nin sonu geliyor" şeklinde ifadeler kullanıldığını hatırlatan Elvan, şöyle devam etti:

"Sonra ne dediler, 'Biz özellikle CHP ve HDP'nin koalisyon yapmasını istiyoruz' dediler. ve tüm propagandalarını bunun üzerine inşa ettiler. Ama milletimiz öyle bir tokat vurdu ki, o karanlık odaklar nereden geldiklerini şaşırdılar. İşte bu Türkiye'nin gücü. Bu seçimin zaferi, Türk milletinin zaferidir. Türkiye kazanmıştır, Mersin kazanmıştır, Toroslar kazanmıştır ve kazanmaya da devam edecektir. Elbette onların bir hesabı vardı. Onların hesabı; bu ülkede terörün devam etmesi, şiddetin devam etmesi, ülkeyi bir kargaşa ortamına sürüklemekti. Hele hele Türkiye'nin güçsüz hükümetlerle yönetilmesini ısrarla istiyorlardı. 1 Kasım öncesi, özellikle yabancı basının AK Parti aleyhine inanılmaz bir kampanya başlattığını gördünüz. Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza saldırdıklarını gördünüz. Ama netice alamadılar. Bunlar daha Türk milletini tanımamışlar. Türkiye'nin neleri başarabileceğini onlara da göstereceğiz."

2019 yılına kadar artık önlerinde hiçbir seçim olmadığını vurgulayan Elvan, 4 yıl boyunca gece gündüz çalışacaklarını dile getirerek, "Ne için çalışacağız? İstikrarımızın daha da güçlenmesi için çalışacağız, ekonomimizin daha da güçlenmesi, ülkemizdeki huzurun daha da artması için çalışacağız. Refahımızın daha da yükselmesi için çalışacağız. Hem Türkiye için çalışacağız hem de Mersin için çalışacağız hem Silifke için çalışacağız. Biz milli irade için yola çıkıyoruz dedik, biz vesayet odaklarının tamamen ortadan kaldırılması için yola çıkıyoruz dedik. Biz halkımızın hizmetkarı olmak için yola çıkıyoruz dedik. Yine biz yola çıkarken şunu da söyledik, 'tek başına iş başına' dedik. Sizlerin samimiyeti ve gücü sayesinde AK Parti bugün tek başına iş başına geldi" ifadelerini kullandı.

2019 yılına kadar seçim olmadığına vurgu yapan Elvan, 2019 yılındaki yerel seçimlerde Mersin'deki belediyelerin de AK Parti'ye kazandırılacağını ifade etti.

Yapamayacakları hiçbir şey için söz vermediklerini vurgulayan Elvan, “Biz ne söz verdiysek hepsini bir bir yerine getireceğiz. Biz yerine getiremeyeceğimiz hiçbir sözü vermeyiz” dedi.

 

Silifke-Karaman, Silifke-Gülnar, Silifke-Mut, Taşucu-Antalya, Silifke-Mersin yollarının da en kısa sürede yapılacağını belirten Elvan, “Eski hastane binası semt polikliniği olarak düzenlenip hizmete açılacak. Seka limanı açılıp Silifkeli gençlerimize istihdam sağlanacak. Silifke’de de yapacak daha çok hizmetlerimiz var” dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)