Ayşe Nine Ekmeğini Çöpten Çıkarıyor

1977 kez okundu 24 Nis 2015 (08:27)

Mersin'in Silifke ilçesinde kağıt toplayarak geçimini sağlayan 73 yaşındaki Ayşe Yatman, sırtına yüklediği kağıtları kilometrelerce uzağa taşıyor.


Ayşe Nine Ekmeğini Çöpten Çıkarıyor

Özel yapım el arabasıyla çöp konteynırlarından karton, pet şişe, cam, poşet gibi atıkları toplayarak geçimini sağlamaya çalışan Ayşe Yatman, oturduğu evin kirasını, yiyeceğini bu yolla karşılamaya çalışıyor.

Yetkililerden oturacak bir ev ve karnını doyuracak bir AŞ isteyen Ayşe Yatman, geçim sıkıntısı nedeniyle çöp konteynırlarından, cadde ve sokaklardan atık maddeleri toplayarak yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.

Geçmiş zamanlarda lokantada bulaşıkçılık, simitçilik yaptığını söyleyen Ayşe Yatman, çöpten topladığı eşyalardan ancak 20 ile 30 TL arasında gelir sağlıyor.

Silifke'de yalnız başına yaşadığını belirten Ayşe Yatman, "Hayatın bu zorlu mücadelesinde ayakta kalabilmek için elimden geleni yapıyorum. Ekmeğimi çöpten çıkarıyorum. Geçimimi sürdürebilmek için çalışmak zorundayım. Allah yeter ki sağlık versin. Çoğu zaman evime ekmek götüremediğim günler bile oluyor. Ama yılmadan, usanmadan çalışmaya devam ediyorum" dedi. 


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)