Ak Parti'nin Genel Başkan ve Başbakan Adayı Binali Yıldırım

1140 kez okundu 19 May 2016 (14:52)

Türkiye'nin günlerdir merakla beklediği soru yanıt buldu. AK Parti'nin genel başkan ve başbakan adayı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım oldu.


Ak Parti'nin Genel Başkan ve Başbakan Adayı Binali Yıldırım

Türkiye'nin günlerdir merakla beklediği soru cevabını buldu. AK Parti'nin genel başkan ve başbakan adayı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım oldu. Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakacağını açıklamasının ardından Pazar günü gerçekleşecek AK Parti genel başkanı seçiminde Binali Yıldırım tek aday olarak yer alacak. Karar, parti sözcüsü Ömer Çelik tarafından "Büyük bir mutabakatla İzmir milletvekilimiz Binalı Yıldırım Genel Başkan adayımız olarak seçilmiştir" sözleriyle açıklandı.

SALONA ALKIŞLAR İÇİNDE GELDİ

AK Parti'nin adayının açıklanacağı salona alkışlar içinde gelen Binali Yıldırım, adı açıklanmadan tebrikleri kabul etti.

ADI AÇIKLANMADAN TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MKYK toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında önce terörle mücadele eden askerleri hatırlattı, şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

ÇELİK ŞEHİTLERİ ANARAK BAŞLADI

Çelik Diyarbakır'da patlatılan bombayla şehit olan köylülerle ilgili konuştu ve ailelere başsağlığı diledi.

ERDOĞAN MESAJI

Konuşmasında Erdoğan'dan 'kurucu liderimiz' diye bahseden Ömer Çelik, Sayın Cumhurbaşkanımızla AK Parti arasında bir milim bile mesafe yoktur, olmamıştır, bundan sonrada olmayacaktır" dedi.

"Dünya markası olmuş bir siyasi partiden bahsediyoruz." diyen Çelik "Bu parti Türkiye siyasetinin en büyük markası olduğunu tescil etti. AK Parti sadece bir siyasi parti değil kutlu yürüyüşümüzün neferidir. Herkesin kendisi için ışık bulduğu bir siyasi partidir AK Parti. Bu coğrafyayı bize vatan yapan, geçmişimizle geleceğimiz arasında köprüdür. AK Parti bugünde dimdik ayaktadır. AK PAarti büyük bir yürüyüşün adıdır. AK Parti iktidara gelirken nasıl milletin sesine kulak vermişse iktidarda da milletle nefes alan bir parti olamaya devam edecektir. Çeşitli sınavlardan geçtik. Meydan okumalarla karşılaştık. Bu başarının gerçek sahipleri adı sayılmayanlardır. Mahalle temsilcilerimiz, teşkilatlarımızdır." dedi.

AK PARTİ'NİN ADAYI BİNALİ YILDIRIM

Çelik sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yeni bir aşamadayız, kongreye gidiyoruz. Başbakanımız aday olmadığını açıkladı. Kendilerine verdikleri hizmetten dolayı tebriklerimizi sunuyoruz. Kendilerine şimdiye kadar yaptıkları için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kurucu genel başkanımızın, liderimizin cumhurbaşkanı olmasından sonra kimin genel başkan olacağına dair bir temayül oluşmuştu. Bu temayül burada da uygulandı. Yaptığımız istişarelerden ortaya büyük bir mutabakat çıktı. İzmir milletvekili Binali Yıldırım, Genel Başkan ve Başbakan adayımız olmuştur.

Başarılarıyla bütün bakanlık hayatı boyunca, bu kadro ile birlikte yola çıkan ilk isimlerden biridir kendisi. Milletle beraber yürüyen, çok değerli bir devlet adamı olarak bugünlere gelmiştir. AK Parti Genel Başkanlığı'na adaylığı çok büyük bir mutabakatla ortaya çıkmıştır. Birlik, beraberlik içinde, yorulmayı bir utanç sayarak, tüm arkadaşlarım adına kendilerine hayırlı olsun, Allah mahcup etmesin diyorum. "

FAK PARTİ GENEL BAŞKAN ADAYI YILDIRIM, “TERÖR BELASINI TÜRKİYE’Nİ GÜNDEMİNDEN ÇIKARACAĞIZ”

AK Parti genel Başkan adayı ve Başbakan adayı Binali Yıldırım ilk konuşmasında uyum mesajı verdi. "Bu terör belasını Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız" dedi.

AK Parti'de genel başkan adayı olarak belirlenen Binali Yıldırım, ilk konuşmasında uyum ve terör mesajı verdi. Ömer Çelik'in ardından kürsüye gelen Binali Yıldırım konuşmasına bir fıkra ile başladı. Yıldırım, "Temel konuşma yapmak için kürsüye çıkmış bir bakmış ki metin yok. Aynı benimki gibi…." dedi. Yıldırım ilk sözlerinde uyum mesajı verdi, terörle mücadele konusunda net konuştu: Bu terör belasını Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız.

FIKRAYLA BAŞLADI

AK Parti Genel Merkezi'nde Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in ismini açıklamasından sonra kürsüye çıkan Binali Yıldırım, konuşmasına fıkra ile başladı. Binali Yıldırım, "Aklıma bişey geldi, Temel konuşma yapmaya hazırlanıyormuş, kürsüye çıkmış bakmış ki konuşması yok, benimki gibi. Sonra dönmüş topluluğa dönmüş demiş ki, 'Buraya çıkarken konuşmamı bir Allah biliyordu bir ben, şimdi artık Allah biliyor" sözleri ile salondakileri kahkahaya boğdu.

İşte Yıldırım'ın ilk sözleri:

"Çok değerli dava arkadaşları, aziz milletim, değerli basın mensupları . sözlerimin başında 19 Mayıs Atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramımızı tebrik ediyorum.

Şehitlerimize rahmet diliyorum, gazilerimizi şükranla anıyorum. Partimizin 19 Mayıs 1919'da Samsun'da doğan milletimizin bağımsızlığını müjdeleyen bir güneş gibi 2001 tarihinde milletimizin DAVUTOĞLU'NA TEŞEKKÜR

22 Mayıs yani bu Pazar günü 2. Büyük Kongremizi gerçekleştireceğiz. Bununla ilgili bütün parti teşkilatımız ve mensuplarımız canla başla hazırlıklarımızı büyük oranda tamamladık. Ak Parti demokrasi şölenine, büyük kongreye hazır. Kurucularından biri olmaktan her zaman büyük onur duyduğum AK Parti'nin Genel Başkanlığına aday görülmek benim için çok büyük onurdur. Sayın Genel başkanımız, başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı partimiz ve milletimiz adına teşekkür ediyorum.

"AK PARTİ KONGRELERİ AYRIŞMA DEĞİL BERABERLİK KONGRELERİDİR"

 

Kendisi kurucu genel başkanımız Sayın Erdoğan'dan aldığı bayrağı bugüne kadar başarıyla getirmiştir. AK Parti kongrelerini diğer parti kongrelerinden ayıran bir özellik vardır. AK Parti kongreleri bir ayrışma değil birlik beraberlik kongresidir. Bu süreç içinde partimizin demokrasi geleneğinde olan istişare süreçleri büyük bir başarı ile sürdürülmüş ve partimizin ana kademelerinde 800'e yakın mensubumuz arasında istişareler başarıyla tamamlanmış ve neticede bu toplantılarla genel başkan adayının kim olacağına karar verilmiştir.

"UYUM İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ"

Az önce açıklandığı gibi yapılacak kongrede genel başkan adayı olarak şahsımın gösterilmiş olması dolayısıyla tüm teşkilatıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Şunu herkes bilmelidir AK Parti bir dava partisidir. Milletin geleceğini inşa etme partisidir, geçmişini koruyarak geleceğe yürüyen partidir. Kurucu genel başkanımız, liderimiz başta olmak üzere tüm arkadaşlarımızla tam bir uyum içinde çalışacağız.

"TERÖR BELASINI MİLLETİMİZİN GÜNDEMİNDEN ÇIKARTACAĞIZ"

 

İnşallah yapılacak kongre ülkemiz, milletimiz, partimiz için aydınlık yarınlara vesile olacaktır. Buradan Diyarbakır'a, hunharca katledilen vatandaşlarımızın yanına gitmeden önce bir şeyi söylemek istiyorum. Milletimiz rahat olsun, bu terör belasını milletimizin gündeminde çıkaracağız. Günümüz aydınlık olsun, Allah'a emanet olun."


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)