AK Parti İlçe Başkanı Türe’den Ramazan mesajı

1432 kez okundu 22 Haz 2015 (11:46)

AK Parti Silifke İlçe Başkanı Yusuf Türe, yayınladığı mesajla tüm halkın Ramazan ayını kutladığını söyledi.


AK Parti İlçe Başkanı Türe’den Ramazan mesajı

Başkan Türe, yayınladığı mesajında, “Ey iman edenler, sizden evvelki ümmetlere farz kılındığı gibi sizin üzerinize de oruç farz kılındı. Ta ki (günahlardan) sakınıp takvaya erebilesiniz’ (Bakara Suresi, ayet 183)

Ramazan, manevi arınma, yücelme, kendimizi sorgulama ve her an Rabbimizle olduğumuzu daha yakından hissettiğimiz, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz bir aydır. Fert ve toplum olarak birbirimizi anlamaya, birbirimize karşı dürüst olmaya, sevgi ve saygı göstermeye, elimizdeki malı, gönlümüzdeki sevgiyi, zihnimizdeki bilgiyi ve duamızı paylaşmaya, kişisel zaaflarımızdan kaynaklanan eksikleri ve hatalarımızı gidermeye gerçekten ihtiyacımız vardır.

Sosyal hayatta huzur, dayanışma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı, şeytanların zincirlere vurulduğu, af, mağfiret ve bereket mevsimi Ramazan ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz Ramazan paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir aydır.

Onbir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif dini ve insani duyguların daha da yoğunlaştığı, maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı ve mükafatlarının sınırsız olarak verildiği, iyi ve güzel davranışları artırarak en iyi şekilde değerlendirmemiz gereken bir aydır.  Bu ayda insanlar tuttukları oruçlarla hem bedenlerinin şükrünü yapmış, hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olurlar. Akşam ilk teravih namazını kılacak, ardından ilk sahuru idrak edecek ve mübarek Ramazan-ı Şerif'i karşılayacağız. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi'ni bulunduran Ramazan ayının başta Silifke’mize olmak üzere Ülkemize ve Türk İslam Âlemi'ne hayırlar, bereket,  huzur ve güven getirmesini dilerim” dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)