25 Yıldır Elektriksiz Yaşıyorlar

3400 kez okundu 08 Ekm 2014 (10:38)

Mersin'in Silifke İlçesi'nde yaşayan 50 kişi 21. yüzyıl Türkiye'sine yakışmayacak bir durum yaşıyor. Tam 25 yıldır elektrikleri yok.


25 Yıldır Elektriksiz Yaşıyorlar

İlçe merkezine 30 kilometre, Narlıkuyu Beldesi'ne ise 8 kilometre uzaklıkta bulunan Hasanaliler Köyü'nün Alyören Mahallesi'nde oturan 15 hane, evlerinin kaçak, arazilerinin de hazineye ait olması nedeniyle elektrik bağlatamıyor. 

Akşamları evlerini gaz lambası ve lüks ışıklarıyla aydınlatan köylüler, gıdalarını da bozulmaması için dağlardaki obruklara saklıyor. 

''UZUN YILLAR MÜCADELE VERDİK''

Uzun yıllardır evlerine elektrik bağlanması için mücadele verdiklerini ancak başarısız olduklarını belirten Zeki Tengel, "Medeniyete 8 kilometre uzaklıktayız ama elektrik olmadığı için büyük sıkıntı ve zorluklar yaşıyoruz. İlgili makamlara gerekli müracaatları yaptık ancak bugüne kadar ne tapu ne de elektrik için bir sonuç aldık. Devlet büyüklerimizin mahallemize elektrik ulaştırmasını istiyoruz" dedi.

DÜNYADAN HABERLERİ YOK

Elektriksiz yaşam nedeniyle okula giden çocuklarının zorluk çektiğini belirten Zeki Tengel, güneş batınca kendilerinin için günün de bittiğini, Türkiye'de ve dünyada olup bitinden haberlerinin bile olmadığını anlattı. 


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)