Yıldırım’Dan Seçmene Açık Mektup

4418 kez okundu 11 Mrt. 2015 (20:16)

Ak Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Arif Yıldırım seçmenlere hitaben yaptığı açıklamada Ak Partinin 12 yılda yaptığı hizmetleri ve kendisinin seçildiğinde yapacakları hakkında bilgi verdi .


Yıldırım’Dan Seçmene Açık Mektup

“Sevgili hemşehrilerim,

Ülkemizde son 12 yılda çok büyük yatırımlar ve köklü reformlar yapılmış, Büyük ve Yeni Türkiye yolunda ciddi bir kalkınma hamlesi ile birlikte ekonomi geliştirilirken demokratikleş­me konusunda da önemli adımlar atılmıştır.

12 yıl boyunca milletimizin çok daha müreffeh, çok daha özgür, çok daha huzurlu ve güvenli bir ülkede yaşaması için gerçekleştirilen reformlar, ülkemizin çeh­resini değiştirdiği gibi, dış politikadan ekonomiye, sosyal hayattan özgürlüklere kadar birçok alanda yeni bir Türkiye’nin temellerini atmıştır.

Yeni Türkiye, kadim medeniyet değerlerimizin ışığında yeniden örgütlenen, çağı yakalamış, bölgesinde ve dünyada etkin, güçlü ve söz söyleyebilen, aktif, oyun kurucu bir Türkiye olacaktır.

 Yeni Türkiye’nin inşası, yeni bir anlayışın, yeni dinamiklerin, kökleri bu topraklara bağlı insan varlığının sayesinde hayata geçirilecektir. Yapılan bu düzenlemeler, kararlılıkla yürütülen reformlar bundan sonra da inanıyorum ki aynı aşkla, aynı bilinçle sürecek, gerekli dö­nüşümler aksamadan devam edecektir.

Ülkemiz güçlü ekonomisi, güçlü dış politika vizyonu, güçlü ve istikrarlı siyasî hayatıyla mille­tine, bölgesine, dünyaya yeni ufuklar açacaktır.

Ortak tarihimiz, kültürümüz, medeniyetimiz ve gelecek tasavvurumuz, milletimizi bir arada tutan en önemli unsurlardır. Milletimiz, içinde barındırdığı tüm farklı renkler ve seslerle büyük, zengin ve güçlüdür. Bu ülkenin her karış toprağında yaşayan insanla­rımız kendilerini bu milletin eşit ve özgür vatandaşları saydığı sürece Türkiye “lider ülke” konumunu daha ileriye taşıyacaktır.

AK Parti hükümetlerini önceki hükümetlerden ayıran en önemli özellik, yıllardır süregelen sorunların çözümü için en kritik anlarda dahi risk almaktan çekinmemesi ve attığı her adımda milletle birlikte hareket etmesi olmuştur.

İşte tam da bu noktada tüm bunların gerçekleştirilip sürdürülmesi açısından Türkiye ve Mersin için 7 Haziran seçimleri kritik bir önem taşımaktadır. Yeni dönem için ortaya konulan Yeni Anayasa yapılması, çözüm sürecinin sağlıklı bir şekilde sonuçlandırılması ve Başkanlık Sistemine geçilmesiyle ülkemizin zenginliğini oluşturan dinamiklerin birbiriyle uyumlu ve barış ortamı içerisinde hep birlikte Yeni Türkiye’yi güç birliği içerisinde gerçekleştirmesi görevi için doğru seçimler yapılması gerekmektedir.

Unutmayınız yeni dönemde oluşacak TBMM Türkiye Cumhuriyeti için tarihi adımlar atacak, Ülkemizi bir Dünya gücü ve lider ülke haline getirme yükümlülüğünü üstlenecektir.

Mersin Merkez, Silifke ve diğer ilçelerimizin TBMM’de, özellikle de Ak Parti içerisinde güçlü bir şekilde temsil edilememesi nedeniyle hizmet ve yatırımların yapılmasında geri kaldığı, vekillerimizin sorunların sahiplenilmesi ve çözüm üretilmesinde yetersiz kaldıkları kamuoyunun kabul ettiği bir gerçektir.

Mersin ve ilçelerinin sorunları ile çözümlerini iyi bilen, dertlerinizle dertlenecek, sevinçlerinizi paylaşacak ve aradığınızda sorunlarınıza ilgi gösterecek, her şeyden önce sizi dinleyecek, aynı zamanda birikimli ve devlet tecrübesine sahip vekillere özlem duyduğunuzu biliyorum.

Silifke Silifkeli bir vekil istemektedir. Temayül yoklaması yapıldı ve Ak Parti Teşkilatları gerekli desteği verdi, ancak bunun yeterli olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz.  Bu talebin Ak Parti Teşkilatı ile birlikte sivil toplum örgütleri tarafından da savunulup ilgili yerlere ulaştırılması ve milletvekilliği görevi için doğru adayların belirlenmesine katkı sağlanması gerekmektedir.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimler aranan nitelikleri taşıyan vekillerin seçimi ve değişim için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.

Özlemini duyduğunuz milletvekilinde aradığınız tüm niteliklere sahip olduğuma inanıyorum.  Allah kısmet eder ve 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde Mersin milletvekili adayı olup seçilirsem, İktidar Partisi içerisinde Ülkemize ve milletimize hizmet etmek, Mersin’imize layık olduğu hizmetlerin getirilmesine katkı sağlamak, Milletimizi en iyi şekilde temsil etmek ve gelecek nesillere çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir Türkiye çok daha gelişmiş bir Mersin bırakabilmek için gecemi gündüzüme katıp çalışacağım.

Gelin birlik ve beraberlik içerisinde Mersinimizi iktidara taşıyalım. Kadınlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, çalışanlarımız ve engelli vatandaşlarımız için daha fazla yatırımın yapılacağı, daha huzurlu ve daha mutlu bir dönemi beraberce gerçekleştirelim.

 Milletvekili seçilmem halinde;  

1- Mersin ve ilçelerinde elektrik trafo ve tesislerinin yenilenememesi nedeniyle karşılaşılan elektrik kesintilerinin sona erdirilmesi ve bu alanda gerekli yenileme yatırımlarının yapılması,

2- Mersin ve ilçelerinin; yeni yatırımlarla geliştirilip kalkındırılması, istihdam yaratılarak işsizliğin azaltılması,

3- Mersin’in Sanayi, ticaret ve lojistik merkezi haline getirilmesi,

4- Turizm bölgelerinde turizm alt yapısının kurulması için gerekli yatırımların yapılması,

5- Çukurova Havaalanının tamamlanması,

6- Mersin’de temeli atılan hastane inşaatının tamamlanması,

7- Doğu Akdeniz Turizm Fuarının (EMİT) Mersin’de yapılması,

8- Silifke-Karaman ve Silifke-Antalya yolu inşaatlarının hızlandırılarak tamamlanması,

9- Erdemli-Taşucu otoban projesinin tamamlanması,

10- Silifke Halk Kültürünü ve Müziğini Araştırma Enstitüsü kurulması,

11- Türk ve yabancı yatırımcılar için Mersin ve ilçelerinin daha cazip hale getirilmesi,

12- Silifke’de bir Üniversite kurularak, mevcut yüksek okulların bu üniversiteye bağlanması,

13- Göksu Nehri Yaşam Alanı ve Nehrin Kuşattığı Şehir Projesinin hayata geçirilmesi,

14- Silifke Kalesi Panorama Parkı, 360 Derece Yürüyüş Yolu ve Teleferik Projesinin uygulanması,

15- Mersin Merkez ve tüm ilçelerinde gençlik merkezleri açılması,

16- İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri kurulması ve mevcut OSB’nin Potansiyelinin Arttırılması,

17- Tarsus Üniversitesinin kurulması,

18- Çamlıyayla Tarsus arası yol genişletme çalışmasının bitirilmesi,

19-Silifke-Gülnar-Aydıncık-Gülnar, Gülnar-Mut yollarının tamamlnması, 

20- Göksu Vadisi ve Orta Toroslar Doğa Sporları Projesinin uygulanması,

21-  Mara ve Gökbelen, Çamlıyayla ve Gözne Yayla Turizmi Projelerinin hayata geçirilmesi,

22- Silifke eski hastane binasının poliklinik hizmetleri ile ağız ve diş sağlığı merkezi olarak hizmet verecek bir sağlık kompleksine dönüştürülmesi,

23- Konya-Karaman-Mersin hızlı tren projesinin gerçekleştirilmesi,

24- Taşucu SEKA limanının Karaman ve Konya illerine de hizmet verecek şekilde konteyner limanı haline dönüştürülmesi,

25- Silifke’de Fen Lisesi açılması ve tüm ilçelerimizin okul ve derslik ihtiyaçlarının giderilmesi,

26- İlçelerimize Kapalı spor salonu ve kapalı yüzme havuzunu da kapsayacak şekilde spor kompleksleri yapılması,

27- Kayraktepe baraj inşaatının başlatılarak tamamlanması,

28- Aksuvat projesinin ve diğer gölet projelerinin tamamlanması,

29- Mersin Organize sanayi Otoban bağlantısının tamamlanması,

30- Yeni organize sanayi bölgeleri kurulması,

31- Yerli ve yabancı sermayenin Mersin’e yapmasını özendirecek tedbirlerin alınması ve gerekli yasal düzenlemelerin yapılması

32- Silifke başta olmak üzere ihtiyaç duyulan ilçelerimizde öğrenci yurtları yapılması,

33- Mersin’in sorunlarının Vali ve Kaymakamlarımızla en geç iki ayda bir değerlendirip çözümüne Bakanlıklar nezdinde katkı sağlanması,

34- Ak Parti Teşkilatı, parti ayrımı gözetmeksizin Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve Muhtarlar ile zaman zaman durum değerlendirmesi yaparak, katkı sağlanması,

35- Sanayi ve Ticaret Odaları, Ziraat Odaları, Esnaf Odaları başta olmak üzere tüm meslek odaları ve diğer meslek odaları ile STK’lara destek olunması,

Temel ve öncelikli çalışma alanlarım olacaktır” dedi.


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( Henüz yorum yapılmadı..)