Tüketme Günü

7870 kez okundu 14 Şbt 2015 (09:47)

Hristiyan geleneği olan ve kapitalist sitemin pazarlama tekniklerinden biri olan 14 Şubat Sevgililer Günü'nün toplumu nikahsız yaşamaya itiyor..


Tüketme Günü

14 Şubat sevgililer günü Tüketim çılgınlığından öte çok daha büyük tehlikeler barındırıyor... Nikah müessesesini, aile yapımızı, ahlâki değerlerimizi derinden sarsıyor... (…) Bugün, aşk ve sevgi gibi sözcüklerin arkasına gizlenen gayrı meşru ilişkiler, ‘Sevgililer Günü’ adı altında rezillik olup toplumumuzun başına yağacak” 

14 Şubat’ın adının Katolik kilisesinde Papaz Valentine’nin, bayram günü ilan edilmesiyle Müslüman dünyasında amacın nikahı ortadan kaldırmak “Ahlaki reform adına hiçbir şeyin yapılmadığı ülkemizde, toplumumuz, bir taraftan proje diziler ve programlarla özünden saptırıyor. Bir taraftan da sistematik bir şekilde yok edilmeye çalışılan İslam toplumu ve geleneksel aile yapımız batı özentisi günlerle, gayri meşru ilişki rezaletiyle karşı karşıya bırakıldı. Açıkça nikâhın hedef alındığı 'Sevgililer Günü' de bunlardan sadece biri. Allah (C.C.) emrine mugayir, gayrimeşru ilişkinin özendirildiği; seviyeli birliktelik, hayat arkadaşlığı ve sevgili adı altında yapılan bu aileyi yıkma projesi, sözde sanatçılar ve toplumun önüne rol model olarak çıkartılan kişiler eliyle meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Evlenen çiftlerin sayısı gitgide azalan Türkiye’de bu özenti günler insanımızı nikâhsız yaşamaya itiyor.”


Haberi Facebook'ta Paylaş


Bu Haber'e ( 1 yorum yapıldı )Abdallah

Merhaba bloğunuzu takip ediyorum hyacenlı gfcnlerinizin ortağı olduk:D Ben bloğunuza minik bir f6dfcl verdim eğer sitemi ziyaret ederseniz alabilirsiniz sevgiler